Nowy kierunek studiów na UWM. Rusza już w październiku 2022!

i

Autor: UWM Nowy kierunek studiów na UWM. Rusza już w październiku 2022!

Nowy kierunek studiów na UWM. Rusza już w październiku 2022!

2022-01-27 9:05

Zastanawiasz się, jakie studia wybrać? Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie od nowego roku akademickiego 2022/2023 dostępny będzie nowy kierunek. Na Wydziale Nauk Technicznych ruszy inżynieria w logistyce. Szczegóły w artykule.

Od października oferta edukacyjna Wydziału Nauk Technicznych wzbogaci się o kolejny kierunek - inżynieria w logistyce na studiach I stopnia. - Inżynieria w logistyce wynikła z naszych obserwacji rynku i analiz zapotrzebowania kandydatów na studia. Jest sporo szkół z klasami o profilu logistycznym, po których nie ma kontynuacji na studiach. Brakuje studiów, na których młodzież mogłaby pogłębiać swoją wiedzę o logistce na poziomie już inżynierskim. Jednocześnie logistyka to dziedzina gospodarki, która od pewnego czasu dynamicznie się rozwija. Już nas nie dziwią paczkomaty. Jeszcze trochę, a zaczną nas obsługiwać w handlu detalicznym drony dostarczające zamówiony towar. Niebawem zaś po drogach zaczną jeździć autonomiczne samochody ciężarowe, czyli bez kierowcy. W nowoczesnych magazynach, szczególnie wysokiego składowania, powoli magazynierów zastępują automaty. Nowoczesna organizacja pracy i technika wymuszają tworzenie całych systemów logistycznych. Muszą nimi zarządzać wykwalifikowani inżynierowie. My takich chcemy kształcić. Nasi absolwenci będą umieć takie systemy tworzyć i nimi kierować – informuje dr inż. Konrad Nowak, prodziekan WNT ds. kształcenia

Program studiów już jest gotowy. Znaczna część przedmiotów to przedmioty techniczne, ale także podstawy robotyki i automatyki, czy nowoczesne bazy danych. Ponadto studenci na inżynierii w logistyce będą się także uczyć podstaw zarządzania, przedmiotów ekonomicznych i marketingu.

Jak zapewnia dr Nowak, jeżeli będzie zainteresowanie kierunkiem, to z pewnością uruchomione zostaną również studia magisterskie.

Źródło: Informacja prasowa UWM Olsztyn

Sedno Sprawy - Artur Dziambor

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl