Studenci wybrali. Zobacz, kto został Belfrem UWM 2021 [ZDJĘCIA]

2022-01-26 20:41

Poznaliśmy zwycięzcę 16. edycji plebiscytu „Belfer UWM 2021”. W ostatnim etapie rywalizacji oddano w sumie 26 tysięcy głosów. Wyniki ogłoszono podczas uroczystej gali, transmitowanej online.

WOŚP - ESKA licytacja G20

16. edycja plebiscytu Belfer UWM

Najpopularniejszym i najbardziej lubianym nauczycielem akademickim został w tym roku dr Dariusz Barski z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej. Dr Dariusz Barski, odbierając swoją statuetkę, wydawał się wyraźnie poruszony.

Ta nagroda jest nie tylko moja. To nagroda całego wydziału: studentów, pracowników – mówił zwycięzca plebiscytu, dziękując wszystkim zaangażowanym w jego sukces. – Chciałoby się dużo powiedzieć, ale słów jakoś brak. Jak ochłonę, to może wtedy będzie lepiej.

Posłuchaj: dr Dariusz Barski z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, Belfer UWM 2021

Dr Dariusz Barski podkreślał, że najlepszymi recenzentami jego pracy dydaktycznej są studenci, a jemu samemu wydaje się, że doceniają oni szczerość, uczciwość, kompetencje i sposób, w jaki prowadzi swoje zajęcia. Belfer UWM 2021 przyznał, że stara się nie wprowadzać dodatkowego stresu na swoich zajęciach. Obiecał to sobie jeszcze jako student, kiedy w czasie stanu wojennego doświadczał tego typu trudnych emocji.

Zdobywcą drugiego miejsca w plebiscycie został dr Marek Siemiński z Wydziału Nauk Ekonomicznych, a ostatnie miejsce na podium przypadło prof. Tomaszowi Mituniewiczowi z Wydziału Bioinżynierii Zwierząt.

nasz kultowe cytaty z polskich komedii? Usunęliśmy jedno słowo. Pokaż, że jesteś cwaniak!

Pytanie 1 z 15
"Wpuścić ... na salony"

Pandemia, a co za tym idzie, względy bezpieczeństwa zdecydowały o ograniczeniu liczby obecnych na sali do minimum. Galę można jednak było śledzić, oglądając transmisję gali np. na profilu facebookowym Uniwersytetu.

Wydarzenie swoim koncertem uświetnił Łukasz Jemioła z zespołem.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy