turystyka

Nowa wieża widokowa na Mazurach. Można podziwiać z niej panoramę jeziora Śniardwy [ZDJĘCIA]

2024-05-04 14:30

Mazury to przepiękny region, który przyciąga latem tysiące turystów z całego kraju i zagranicy. Słynie nie tylko z malowniczych jezior, ale też wielu ciekawych tras rowerowych. Na jednej z nich niedawno otwarto nową wieżę widokową, z której rozpościera się widok na niesamowitą panoramę jeziora Śniardwy.

Wieża widokowa w Nowych Gutach

Nowa wieża widokowa powstała w Nowych Gutach w gminie Orzysz. W miejscu tym można odpocząć na rowerowej wycieczce i napajać się niesamowitą panoramą jeziora Śniardwy. Co ciekawe, wieża jest jednym z obiektów uatrakcyjniających 300-kilometrową trasę Mazurskiej Pętli Rowerowej prowadzącej wokół Wielkich Jezior Mazurskich, a na północy łączącą się z największym szlakiem rowerowym Polski wschodniej - Green Velo.

Mazurska Pętla Rowerowa jest bardzo urozmaicona pod kątem zarówno trudności jak i nawierzchni. Są na niej odcinki szutrowe, leśne, górskie czy utwardzone płaskie. Oprócz licznych wież widokowych wzdłuż pętli rozlokowanych jest też kilkanaście specjalnie przygotowanych miejsc obsługi, gwarantujących komfortowe korzystanie ze szlaku. Na ich wyposażeniu są między innymi sanitariaty, wiaty rekreacyjne, stoły czy stojaki na rowery. Nie brakuje też tablic informacyjnych, które wskazują najbliższe lokalne atrakcje.

Trasa Mazurskiej Pętli Rowerowej przebiega przez takie miasta jak Giżycko, Węgorzewo, Mikołajki, Mrągowo, Ryn, Orzysz, Miłki, Pozezdrze, Pisz, Ruciane-Nida.

Muzeum Przyrody w Olsztynie. Poznajcie faunę oraz florę Warmii i Mazur