turystyka

Nowa plaża na Mazurach otwarta. Niezwykłe miejsce powstało nad jeziorem Niegocin [ZDJĘCIA]

2024-05-29 14:25

Mazury to jeden z ulubionych kierunków wakacyjnych Polaków, a jednym z chętniej odwiedzanych miast jest Giżycko. W tegorocznym sezonie tłumów należy spodziewać się tam nie tylko na plaży miejskiej, ale także na nowej Eko Plaży, która powstała tuż obok wejścia do Kanału Niegocińskiego. Szczegóły poniżej.

Nowa Eko Plaża u styku jeziora Niegocin i drogi wodnej kanału Niegocińskiego w Giżycku została oficjalnie otwarta na początku maja. Ogólnodostępny kompleks rekreacyjno-turystyczny, mieszczący się na terenie Nautica Resort, to jednak nie tylko plaża i osłonięte przed falowaniem kąpielisko. Mieszkańcy oraz turyści mogą korzystać również z wielu innych atrakcji. 

Nowa Eko Plaża w Giżycku otwarta. Niezwykłe miejsce powstało nad jeziorem Niegocin

Na terenie kompleksu dostępna jest wypożyczalnia ekologicznego sprzętu wodnego, która ma w swojej ofercie tradycyjne kajaki, rowery wodne, deski SUP, jak również napędzane energią elektryczną deski e-foil, deska z napędem elektrycznym i kierownicą oraz łódź Quicksilver Active Open 675 z silnikiem elektrycznym oraz katamaran Solliner 21 napędzany energią elektryczną i słoneczną z paneli fotowoltaicznych. Znajdziemy tu także ładowarkę elektryczną dla aut i łodzi elektrycznych.

Odwiedzający plażę do dyspozycji mają również saunę, nowe sanitariaty, plac zabaw dla dzieci czy ścieżki edukacyjne. Z plaży można swobodnie przejść również do Beach Baru, z tarasem nad jeziorem i platformami wypoczynkowymi z widokiem na szlak wodny.

– Pomysł na tę inwestycję był podobny do innych naszych działań na Mazurach. Staramy się stworzyć inicjatywy, z których sami, jako miłośnicy Mazur, chcielibyśmy korzystać – mówi przedstawiciel inwestora, Paweł Lickiewicz.

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu: EKO PLAŻA – utworzenie ośrodka wodnego wypoczynku oferującego innowacyjne, kompleksowe i ekologiczne produkty i usługi. Beneficjent projektu, Krzysztof Lickiewicz, korzysta z dotacji w ramach Mechanizmu Funduszy Norweskich w wysokości 473 tys. euro.

– Niedawno ta przestrzeń została nominowana do nagrody Św. Brunona, patrona Giżycka – prestiżowej nagrody przyznawanej przez władze miasta. Samej nagrody (w tym roku) nie zdobyliśmy, ale jest to dla nas szczególne wyróżnienie. Mamy nadzieję stworzyć nowe miejsce na mapie Giżycka i na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, gdzie będą mogli spotkać się mieszkańcy, żeglarze, miłośnicy rekreacji wodnej oraz Ci, którzy lubią dobrze zjeść lub po prostu cieszyć się fenomenalnym widokiem na jezioro – dodaje Paweł Lickiewicz.

21. Olsztyński Bieg Jakubowy
Listen on Spreaker.