Turystyka

Najlepsze miasta turystyczne na Mazurach. Te miejscowości warto zobaczyć. Lista

2024-06-04 8:03

Mazury to niezwykle malowniczy region północno-wschodniej Polski. Mieści się tu wiele ciekawych miast i miasteczek, które zachwycają krajobrazami oraz architekturą. Które z nich szczególnie warto odwiedzić podczas wakacji? Subiektywne zestawienie pięciu najlepszych znajdziesz w naszej galerii.

Planujesz urlop w Polsce i zastanawiasz się, gdzie pojechać? Świetnym wyborem będą z pewnością Mazury, potocznie zwane Krainą Tysiąca Jezior. Znajdziesz tu wiele przepięknych turystycznych miast i miasteczek, które zachwycają nie tylko malowniczymi jeziorami oraz lasami, ale też wieloma ciekawymi zabytkami.

Najlepsze miasta na Mazurach. Gdzie pojechać na wakacje 2023?

My z całego serca możemy polecić mazurski klasyk – Mikołajki. Niewielkie miasteczko położone nad jeziorami Tałty i Mikołajskim na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, jest jednym z najsłynniejszych żeglarskich miast w Polsce. W sezonie wiosenno-letnim tłumnie odwiedzane przez żeglarzy i turystów chcących poczuć prawdziwy klimat Mazur. Jedni żeglują, inni spędzają czas nad malowniczymi jeziorami lub w portowych tawernach przy szantach. Największą atrakcją Mikołajek jest nowa ogromna promenada nad jeziorem ciągnąca się niemal przez całą długość miasteczka - czyli prawie 2 kilometry. Znajdziemy na niej miejsca do wypoczynku, lokale usługowe i gastronomiczne oraz wiele udogodnień dla żeglarzy.

Jakie jeszcze mazurskie miasta warto odwiedzić? Listę najlepszych turystycznych miejscowości na Mazurach znajdziesz w galerii poniżej.

Ceny warzyw i owoców we Włoszech szokują Polaków