Najdroższa działka na Mazurach? Szokuje nie tylko cena, ale także powierzchnia terenu!

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne

biznes

Najdroższa działka na Mazurach? Szokuje nie tylko cena, ale także powierzchnia terenu!

2024-04-12 12:23

Ceny działek na Mazurach, szczególnie tych położonych w malowniczych zakątkach, wynoszą nawet kilkaset tysięcy złotych. Nie brakuje również pojedynczych ofert, w których przekraczają milion. Jedna z najdroższych ofert na Mazurach, jaką możemy znaleźć na popularnym portalu ogłoszeniowym, wynosi aż 35 milionów złotych!

Ceny działek na Mazurach

Mazury to przepiękny region, który słynie przede wszystkim z malowniczych jezior i lasów. Nic więc dziwnego, że marzeniem wielu osób jest kupno działki właśnie w tym miejscu. By je spełnić trzeba jednak mieć niemałe zaplecze finansowe. Ceny działek na Mazurach wynoszą średnio kilkaset tysięcy złotych, chociaż oczywiście można trafić na perełki za znacznie mniejsze kwoty.

Przykładowo, na portalu ogłoszeniowym OLX, działka o powierzchni 3880 m² z linią brzegową nad jeziorem Kalwa dostępna jest za 465 tys. złotych. W Starych Kiejkutach nad jeziorem Wałpusz można kupić działkę o powierzchni 884 m² za 129 tys. złotych. Natomiast na obrzeżach wsi Krzywe, bezpośrednio nad jeziorem, na sprzedaż wystawiona jest działka o powierzchni 7867 m² za 800 tys. złotych.

To najdroższa działka na Mazurach?

Nie brakuje też ofert, które przekraczają milion. Jedna z najdroższych działek na Mazurach kosztuje aż 35 milionów złotych. Szokować może jednak nie tylko cena, ale też powierzchnia działki.

Sprzedawca oferuje gospodarstwo rolne z dostępem do prywatnego jeziora o powierzchni 5,6 hektarów. Teren położony jest nad jeziorem Kownatki w powiecie nidzickim, a przyszły właściciel będzie miał do dyspozycji aż 250 hektarów. Jak podano w opisie oferty, atutem jest długa linia brzegowa oraz bliskie położenie obok dwupasmowej drogi Warszawa - Gdańsk DK7. Sprzedawca podkreśla też, że to idealne miejsce pod inwestycję.

Najdroższa działka na Mazurach? Szokuje nie tylko cena, ale także powierzchnia terenu!

i

Autor: OLX

Kajakiem przez Warmię i Mazury. Te trasy są najbardziej malownicze

Wakacje po polsku – Mazury