finanse

Najbogatsze miasteczka w warmińsko-mazurskim. Tam żyje się najlepiej. Zobacz nowy ranking

2024-05-24 7:21

Czasopismo "Wspólnota" opublikowało ranking najbogatszych miasteczek w Polsce. Na pierwszym miejscu w tej kategorii jest Łeba z dochodem 22 946,10 zł per capita. Jednak w zestawieniu znalazły się również miejscowości z województwa warmińsko-mazurskiego. Które miasteczka są najzamożniejsze? Listę znajdziesz w galerii poniżej.

Ranking "Wspólnoty". Te miejscowości w Polsce są najzamożniejsze

Pismo „Wspólnota” opublikowało ranking najbogatszych samorządów w Polsce. Bogactwo przedstawiono w przeliczeniu na jednego mieszkańca. W kategorii „miasteczka” najbogatsza okazała się Łeba - 22 946,10 zł per capita, a tuż za nią są Duszniki-Zdrój – 16 520,37 zł, a podium zamyka Krynica Morska z dochodem per capita w wysokości 16 216,40 zł. Z kolei wśród najbiedniejszych miasteczek niechlubnym liderem są Pieszyce (dolnośląskie) z dochodem per capita w kwocie 3295,50 zł. Miejsce wyżej zajął podlaski Wasilków – 3365,10 zł, a trzecią lokatę od końca zajmuje Golina (wielkopolskie) – 3393,12 zł.

Które miasteczka w warmińsko-mazurskim są najbogatsze?

W rankingu „Wspólnoty” znalazły się również miasteczka z województwa warmińsko-mazurskiego. Na pierwszym miejscu uplasowało się miasteczko atrakcyjne turystycznie, które co roku odwiedzają tłumy turystów. W rankingu nie zabrakło również zaskoczeń. Wśród TOP 10 najbogatszych miasteczek na Warmii i Mazurach nie ma np. Olsztynka czy Biskupca. Warto też zaznaczyć, że zestawienie nie obejmuje miast na prawach powiatu, czyli Olsztyn i Elbląga oraz miast powiatowych, czyli np. Giżycka, Olecka czy Iławy.

Jakie są najzamożniejsze miasteczka w naszym regionie? Odpowiedź w galerii poniżej.

Eska Summer City Olsztyn. 16. Warmińska Uczta Pierogowa w Biesowie
Listen on Spreaker.