Społeczeństwo

Najlepsze osiedla w Olsztynie. Tu mieszka się najbardziej komfortowo [LISTA]

2024-05-21 18:59

Stolica Warmii i Mazur przyciąga wiele osób, i to nie tylko tych z miejscowości regionu, ale także z całej Polski. Niektórzy przyjeżdżają tu z pracą, do szkoły lub na studia inni mieszkają w Olsztynie od urodzenia. Miasto podzielone jest na 23 osiedla. Na którym z nich mieszka się najlepiej? Listę przygotowaliśmy na podstawie opinii mieszkańców.

Olsztyn przyciąga studentów, uczniów, pracowników

Olsztyn, jako miasto wojewódzkie, ma wiele zalet, które przyciągają mieszkańców mniejszych miejscowości, ale nie tylko. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski jest wybierany przez przyszłych studentów z całej Polski. Dodatkowo miasto może pochwalić się licznymi ofertami uczelni prywatnych, a także szkół, przedszkoli czy żłobków. Wiele osób przyjeżdża też do miasta wojewódzkiego za pracą. Ale ogromna część mieszkańców mieszka w stolicy Warmii i Mazur od urodzenia. Jednak, na którym osiedlu najlepiej zamieszkać, żeby cieszyć się komfortem?

Na którym osiedlu w Olsztynie mieszka się najlepiej? Mieszkańcy odpowiadają

Na który olsztyńskim osiedlu mieszka się najlepiej? Zapytaliśmy o to na naszym fanpage’u Eska Olsztyn News, bo w końcu mieszkańcy wiedzą to najlepiej.

„Kortowo, blisko do przyrody”, „Nagórki, cisza ,spokój, zieleń i wszystko blisko”, „Kormoran, pełno zieleni, sklepy, apteki, przedszkola i szkoły. Wszędzie blisko i skomunikowanie z całym miastem”, „Zatorze aczkolwiek... Mieszkałam na różnych osiedlach i na każdym z nich jest coś specyficznego” czy „Pieczewo - bliskość lasu oraz cała infrastruktura, szkoły, przedszkola, wszystkie potrzebne sklepy pod ręką” – to tylko część komentarzy, która pojawiła się pod naszym postem.

Które osiedla wymieniano najczęściej? Odpowiedź w naszej galerii. Numer jeden może was zaskoczyć.

Dni Olsztyna 2023. Rękodzieło, tradycyjne jedzenie i tłumy zwiedzających
Listen on Spreaker.