Finanse

Najbiedniejsze gminy w warmińsko-mazurskim. Jest nowy raport. Tam dochód na mieszkańca jest najniższy!

2024-06-16 18:50

W grudniu 2023 r. Ministerstwo Finansów przedstawiło dane na temat dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca. W województwie warmińsko-mazurskim nie w każdej gminie sytuacja jest kolorowa. Są takie gminy, w których dochód na osobę nie przekracza nawet tysiąca złotych. Które są najbiedniejsze? Odpowiedź poniżej.

Najbiedniejsze gminy na Warmii i Mazurach. Jest nowy raport

W grudniu, jak co roku, Ministerstwo Finansów opublikowało wskaźniki dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca dla poszczególnych gmin. Stanowią one podstawę do wyliczenia rocznych kwot części wyrównawczej subwencji ogólnej i wpłat do budżetu państwa na 2023 r. Na podstawie danych resortu wyraźnie widać, które gminy są najbiedniejsze, a które są najbardziej zamożne.

Te gminy w warmińsko-mazurskim są najbiedniejsze!

Według danych ministerstwa, w województwie warmińsko-mazurskim najbogatszą gminą jest gmina Elbląg z dochodem na jednego mieszkańca w wysokości 3201,25 zł. Na drugim miejscu jest gmina Stawiguda z kwotą 3142,82 zł, a na trzecim gmina Giżycko2794,91 zł. Które gminy są na drugim biegunie, jeśli chodzi o dochody podatkowe przypadające na jednego mieszkańca? Najbiedniejsza gmina znajduje się w powiecie szczycieńskim. 10 najbiedniejszych gmin w województwie warmińsko-mazurskim znajdziecie w naszej galerii.

Otwarcie nowej zajezdni tramwajowej w Olsztynie

Najbiedniejsze gminy w warmińsko-mazurskim. Jest nowy raport. Tam dochód na mieszkańca jest najniższy!

Listen on Spreaker.