Na ulicach warmińskiego miasteczka pojawiła się „milicja”. Miejscowość zamieniła się w plan filmowy

i

Autor: pixabay.com, Facebook: Artur Galicki

Wiadomości

Na ulicach warmińskiego miasteczka pojawiła się „milicja”. Miejscowość zamieniła się w plan filmowy

2023-11-20 12:14

Na ulicach jednego z warmińskich miasteczek pojawiły się radiowozy rodem z lat 80. ubiegłego wieku. Znany reżyser kręcił tam serial, którego fabuła dzieje się w czasach komunizmu. Produkcja jest kręcona dla jednej z platform streamingowych. Ekipa filmowa pojawi się również w innych miastach regionu. Szczegóły poniżej.

W Reszlu kręcono serial dla platformy streamingowej

W listopadzie na ulicach Reszla mieszkańcy mogli zauważyć m.in. radiowóz milicji. To za sprawą ekipy filmowej, która przyjechała do miasteczka, aby nagrać jedną scenę do nowego serialu.

- Na ulicach Reszla pojawił się nowy radiowóz, a komisariat policji ma swoją siedzibę w budynku dworca kolejowego. To kolejna reszelska lokacja filmowa, która będzie realizowana w naszym mieście. Akcja filmu przeniesie nas w lata 80-te – poinformował Artur Galicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Reszlu.

Ekipa filmowa zawitała do tego warmińskiego miasteczka na jeden dzień. Reżyserem serialu dla jednej z platform streamingowych jest Kasper Bajon, syn znanego reżysera Filipa Bajona, który kilka lat temu w Reszlu i okolicach kręcił film „Kamerdyner”. Produkcja obecnie w formie serialu emitowana jest w TVP.

Ekipa filmowa odwiedzi również inne miasta w regionie

Ta sama ekipa filmowa odwiedzi jeszcze inne miejscowości na Warmii i Mazurach. Przyjedzie m.in. do Bartoszyc, Mrągowa czy Lidzbarka Warmińskiego. W produkcji pojawią się także pojazdy znajdujące się w zasobach Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie.

Kasper Bajon jest znany z takich produkcji jak „Via Carpatia”, „Lokatorki” i „Rojst”. Ten ostatni zdobył Orła w kategorii „Najlepszy filmowy serial fabularny”.

"Harry Potter". Fred i George Weasley po latach. Tak dziś wyglądają rudowłosi żartownisie z kultowej serii filmów: James i Oliver Phelps

Te filmy i seriale kręcono w Olsztynie. Nie o wszystkich tytułach mogliście wiedzieć!