MPEC rozpoczyna sprzedaż groszku w Olsztynie. Gdzie będzie można go kupić?

i

Autor: MPEC Olsztyn MPEC rozpoczyna sprzedaż groszku w Olsztynie. Gdzie będzie można go kupić?

MPEC rozpoczyna sprzedaż groszku w Olsztynie. Gdzie będzie można go kupić?

2022-09-20 9:02

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie w piątek (23 września) rozpocznie sprzedaż groszku na potrzeby grzewcze w gospodarstwach domowych. Węgiel będzie można kupić w aukcjach za pośrednictwem portalu internetowego. Są jednak pewne limity.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie poinformowało o rozpoczęciu sprzedaży węgla typu groszek na potrzeby grzewcze w gospodarstwach domowych. - Pozyskany przez naszą Spółkę  węgiel kamienny z Kazachstanu, który charakteryzuje się wysoką kalorycznością i odpowiednimi parametrami — po odpowiednim odsianiu do postaci groszku może być stosowany w domowych piecach - informuje MPEC.

- Przychód pozyskany ze sprzedaży groszku w sposób częściowy pozwoli na pokrycie kredytów, które w czerwcu 2022 Spółka MPEC zaciągnęła na zakup paliw niezbędnych do zapewnienia odpowiedniej ilości ciepła naszym odbiorcom w sezonie grzewczym 2022/2023 - dodaje.

Groszek będzie można zakupić w aukcjach, które odbywać się będą za pośrednictwem portalu eB2B od dnia 23 września w godzinach 9:00-13:00 do wyczerpania towaru w ilości 300 ton. W każdej aukcji będzie można nabyć jednorazowo 5 ton groszku.

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej MPEC.

Szpilka vs Denis - jedyne takie nagranie! Tak team "Szpili" dopingował go na High League