Motocyklista, który potrącił 6-latkę na pasach jest już w rękach policji. Postawiono mu kilka zarzutów

2020-07-29 11:45 WB
Potrącenie 6-latki na Al. Artyleryjskiej w Olsztynie. Policja szuka sprawcy zdarzenia
Autor: KMP Olsztyn Potrącenie 6-latki na Al. Artyleryjskiej w Olsztynie. Policja szuka sprawcy zdarzenia

Tydzień temu do sieci trafiło mrożące krew nagranie, na którym widać, jak motocyklista potrąca 6-letnią rowerzystkę. Początkowo nie udało się zidentyfikować sprawcy, ale teraz olsztyńska policja poinformowała, że dokonała w tej sprawie zatrzymania.

Groźne potrącenie na pasach. Motocykl bez tablic wjechał w sześciolatkę

Dla przypomnienia, do zdarzenia doszło 25 czerwca 2020 roku na Al. Artyleryjskiej w Olsztynie. Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu, którego sprawcą był motocyklista.

- Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że nieznany mężczyzna kierujący motocyklem, przejeżdżając przez przejazd dla rowerów potrącił 6-letnią dziewczynkę na rowerze. Mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia przed przybyciem służb. Pomimo, że zdarzenie wyglądało groźnie, na szczęście poszkodowanej dziewczynce nic poważnego się nie stało. - informuje sierż. Andrzej Jurkun, oficer prasowy KMP w Olsztynie.

Poszukiwany sprawca potrącenia rowerzystki

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Na nagraniach z wnętrza autobusu widać, że motocyklista potrącił dziewczynkę, zatrzymał się, zdjął rower z drogi i zwrócił się do matki dziewczynki, a po chwili wsiadł na motocykl i odjechał z miejsca zdarzenia. Motocykl, którym poruszał się sprawca nie miał tablicy rejestracyjnej, a kierowca miał założony kask ochronny, co utrudnia jednoznaczne zidentyfikowanie zarówno pojazdu jak i kierowcy.

Motocyklista jest już w rękach policji. Co mu grozi?

Olsztyńska policja poinformowała dziś, że dokonała zatrzymania 36-letniego mężczyzny. Został on przesłuchany i złożył obszerne wyjaśnienia. Okazało się, że nie posiada wymaganych uprawnień, a motocykl, którym się poruszał, nie miał tablicy rejestracyjnej.

Motocyklista odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowanie bez uprawnień oraz pojazdem niedopuszczonym do ruchu drogowego.

Przyznał się do stawianych mu zarzutów, grozi mu za to grzywna do 5 tysięcy złotych. Dodatkowo sąd może orzec wobec mężczyzny zakaz prowadzenia pojazdów.