Nietrzeźwi wciąż plagą na drogach

i

Autor: Policja Małopolska Nietrzeźwi wciąż plagą na drogach. Policja podsumowała swoje działania na Wszystkich Świętych

Mniej wypadków, więcej nietrzeźwych kierowców [AUDIO]

2022-11-02 14:16

Mamy pierwsze policyjne podsumowanie długiego weekendu na drogach Warmii i Mazur. Od piątku do tej pory w regionie doszło do kilkunastu wypadków, w których szczęśliwie nikt nie zginął. Prawdziwą plagą są za to nietrzeźwi kierujący.

Choć akcja „Znicz” trwa jeszcze do końca Dnia Zadusznego (2. listopada), to warmińsko-mazurscy policjanci zdecydowali się na pierwsze podsumowanie długiego weekendu na drogach regionu.

Od początku działań "Wszystkich Świętych", czyli od piątku (28.10.2022) do końca Dnia Wszystkich Świętych (01.11.2022), policjanci na Warmii i Mazurach odnotowali 9 wypadków, w których nikt nie zginął, a 12 osób zostało rannych. Funkcjonariusze byli wzywani do około 200 kolizji, a w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili ponad 62 nietrzeźwych kierujących – mówi Tomasz Markowski z olsztyńskiej KWP. - Apelujemy o bezwzględna trzeźwość siadających za kierownicą, a pieszym przypominamy, ze sami muszą zadbać o swoje bezpieczeństwo. Każdy powinien mieć albo element odblaskowy, albo latarkę, zeby być lepiej widocznym na drodze, zwłaszcza teraz kiedy aura często serwuje nam gęste mgły i przelotne, słabe opady deszczu, które bardzo ograniczają widoczność.

Posłuchaj: mówi Tomasz Markowski z olsztyńskiej KWP

Quiz. Oni odeszli w ostatnim roku. Aktorzy, muzycy, politycy. Pamiętasz te postaci?

Pytanie 1 z 13
1. Kamil Durczok zmarł 16 listopada 2021 roku. Znany dziennikarz był prezenterem:

Dla porównania, w zeszłym roku (2021) w analogicznym okresie policjanci odnotowali 19 wypadków, 1 osoba zginęła, 19 zostało rannych, policjanci byli wzywani do 220 kolizji a w trakcie prowadzonych kontroli zatrzymali 45 nietrzeźwych kierujących. Policyjne działania związane z uroczystościami Wszystkich Świętych potrwają jeszcze do końca dnia zadusznego (02.11.2022).

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy