Kukowo. Śmiertelny wypadek na DK 65. Nie żyje kierowca ciężarówki. Trasa już odblokowana

2021-02-23 4:00

Śmiertelny wypadek miał miejsce na drodze krajowej numer 65 w miejscowości Kukowo między Oleckiem a Ełkiem. Zderzyły się tam dwa pojazdy ciężarowe. Niestety jeden z kierowców nie przeżył. Trasa była zablokowana przez kilkanaście godzin. Dopiero nad ranem we wtorek (23 lutego) skończyły się utrudnienia.

Kukowo. Śmiertelny wypadek na DK 65. Nie żyje kierowca ciężarówki

W poniedziałek (22 lutego) na DK 65 w miejscowości Kukowo doszło do tragicznego wypadku. Na trasie między Oleckiem a Ełkiem zderzyły się dwie ciężarówki wiozące zboże oraz trociny. -  Od ciężarówki jadącej w kierunku Olecka odczepiła się naczepa, która uderzyła w jadący z przeciwka drugi samochód ciężarowy - powiedziała PAP podkom. Justyna Sznel z oleckiej policji.

Kierowca pojazdu (litewskiego przewoźnika), w który uderzyła naczepa, został zakleszczony w zmiażdżonej kabinie. Strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych, żeby ratownicy mogli się do niego dostać. Okazało się, że mężczyzna nie żyje. Szczegóły i okoliczności tego tragicznego zdarzenia wyjaśniają na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratury.

Wypadek w Kukowie. DK 65 odblokowana po kilkunastu godzinach

Jak podała w komunikacie olsztyńska GDDKiA, trasa była zablokowana przez kilkanaście godzin, w tym czasie obowiązywały objazdy, następnie wprowadzono ruch wahadłowy. Akcja przywracania ruchu przedłużała się, bo z jezdni trzeba było usunąć wysypany z ciężarówek ładunek, tj. kilka ton zboża i trocin. Potem sprowadzono dźwig, który zabrał rozbite pojazdy. Obecnie nie ma już utrudnień w ruchu.

Raport z anteny 22.02, godz.10

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?