Kortowiada

Kortowiada 2024. Studenci zachwycili oryginalnymi strojami. Zobacz najlepsze! [ZDJĘCIA]

2024-05-24 7:18

W czwartek (23 maja) oficjalnie rozpoczęła się Kortowiada. Parada Wydziałów zainaugurowała to coroczne wydarzenie, na które przyjeżdżają uczestnicy z całej Polski. Tradycyjnie już studenci przebrali się w kolorowe stroje. Niektóre z nich były bardzo oryginalne. W naszej galerii zobaczycie, naszym zdaniem, najlepsze z nich.

Kortowiada 2024. Studenci zachwycili kolorowymi strojami

Parada Wydziałów, jak co roku, oficjalnie rozpoczęła olsztyńskie juwenalia. Studenci przeszli mostem Jana, następnie al. Warszawską kierowali się aż na Kortowo, gdzie odebrali klucz od rektora. Zebrani mieli okazję bawić się przy muzyce, którą zapewnili DJ-e. Motywem tegorocznych juwenaliów w Olsztynie jest hasło „Future is coming”. Zgodnie z nim, cała uwaga organizatorów oraz uczestników skupia na przyszłości.

Tradycyjnie, studenci przygotowali oryginalne stroje na pochód ulicami miasta. W tym roku wykazali się ogromną kreatywnością. Wśród uczestników radosnej imprezy można było zobaczyć m.in. księży, czarownice, elfy, księżniczki, panny młode, Sherlocka Holmesa, Freda Flintsone’a, Spider-Mana, a nawet… klocka Lego. W poniższej galerii możecie zobaczyć, naszym zdaniem, najciekawsze z nich.

Kortowiada 2024. Jakie koncerty są w planach?

Kortowiadzie, która w tym roku trwa od środy, 22 maja do soboty, 26 maja, towarzyszą liczne atrakcje. Oprócz koncertów na Plaży Kortowskiej, organizatorzy przygotowali szereg innych wydarzeń. Chętni mogą wziąć udział m.in. w grach sportowych, Silent Party lub obejrzeć film pod chmurką.

Wielu uczestników jednak najbardziej czeka na występy artystów, a tych w tym roku nie zabraknie. Koncerty będą trwały trzy dni. Pierwszego dnia na scenie wystąpią: Rosalie., Zeamsone, Dwa Sławy x Mielzky x Pers, Margaret, Kukon oraz Tribbs. Piątek to kolejna dawka muzycznych emocji – wystąpią: Lordofon, Rubens, Kwiat Jabłoni, Wilki, Kizo oraz Nocny Kochanek. Ostatniego dnia Kortowiady uczestnicy będą bawić się na koncertach: Kayah, Darii ze Śląska, Vito Bambino, Artura Rojka, braci Kacperczyk oraz PRO8L3M.

Kortowiada 2024. Parada Wydziałów przeszła ulicami miasta. Studenci tłumnie wzięli udział w imprezie