Wydarzenia

Kortowiada 2024. Finał „Ajdola”. To oni okazali się najlepsi i wystąpią na juwenaliach [ZDJĘCIA]

2024-05-17 14:32

9 maja odbył się finał nieodłącznego elementu Kortowiady, jakim jest „Ajdol”. Na scenie głównej imprezy wystąpi troje uczestników, którzy w eliminacjach okazali się najlepsi. Wydarzenie odbyło się na Plaży Kortowskiej i przyciągnęło tłumy. Kto będzie miał szansę po raz kolejny zaprezentować swoje umiejętności? Odpowiedź poniżej.

„Ajdol” 2024. Troje wokalistów wystąpi na Kortowiadzie

Za nami finał imprezy, która na stałe wpisała się w kalendarz Kortowiady. „Ajdol”, bo o nim mowa, w tym roku przyciągnął tłumy. Jest to ciekawa szansa dla miłośników śpiewu, na to, by spróbować swoich sił na wielkiej scenie i przede wszystkim pokazać się szerszej widowni. W kwietniu odbyły się trzy tury przesłuchań. Pierwsze eliminacje wyłoniły 5 zwycięzców, a drugie – 8. Podczas trzeciej i zarazem ostatniej tury przesłuchań do finału przeszło 10 uczestników. Tym samym w czwartek, 9 maja, na Plaży Kortowskiej o godzinie 20:00 spotkało się łącznie 23 wokalistów, spośród których wybrano troje najlepszych – dwóch wyłoniło jury, a o trzecim zadecydowała widownia podczas głosowania. Oprócz możliwości wystąpienia na scenie głównej w trakcie trwania 63. Kortowiady, zwycięzcy będą mieli również szansę podjąć współpracę z profesjonalnym studio muzycznym na nagranie własnej piosenki.

Ci uczestnicy okazali się najlepsi

Na scenie głównej Kortowiady wystąpią: Robert „Bercik” Szyłański, Weronika Król oraz Martyna Wysocka.

- Granie dla ludzi jest rzeczą, którą kocham robić i jak widziałem taką rzeszę ludzi, to odpaliłem się troszeczkę. Rapuję sobie. Od 13 roku życia, 15 lat już za sobą mam. Idzie to w dobrym kierunku, jak widzę to po ocenie innych i po werdykcie wydanym dzisiaj przez jury. Bardzo się cieszę, że większa ilość publiczności może posłuchać moich utworów, czy to na żywo, czy w internecie i jest miło. Można mnie posłuchać na YouTube, Spotify – powiedział w rozmowie z Radiem Eska „Bercik”.

Zachwycone finałem były także pozostałe zwyciężczynie.

- Bardzo mi się podobał finał i czuję ogromny zaszczyt, że mogłam tu wystąpić. Wspierali mnie szczególnie moi znajomi, którym jestem wdzięczna, że przyszli – przyznała Weronika Król.

- Jest tu bardzo wiele wspaniałych głosów i bardzo się cieszę z tego, że się udało i do spotkamy się na Kortowiadzie. Przyszli moi znajomi, których poznałam w tym roku, bo jestem na pierwszym roku prawa. Cieszę się, że spotkałam takich ludzi, którzy potrafili mnie docenić i inni ludzie też potrafili mnie docenić – dodała Martyna Wysocka.

Jedna z organizatorek również uznała, że poziom tegorocznego „Ajdola” był wysoki, a publiczność nie zawiodła.

- Było świetnie. Dopisała publika, dopisała pogoda, uczestnicy, było niesamowite jury i prowadzący. Najbardziej w Ajdolu lubię to, że mamy rodzinną atmosferę. Każdy się wspiera, wszyscy sobie kibicują, wiwatują, fajnie się na to patrzy. O to chodzi, żeby eliminacje były bardziej kameralne, a finał pozwolił uczestnikom poczuć się jak gwiazdy, z profesjonalnym nagłośnieniem, podkładem. Nie jest to takie zwykłe śpiewanie do mikrofonu gdzieś w pubie, tylko coś większego. Poziom z roku na rok rośnie – wyjaśniła Agata Szymanowicz z Samorządu Studenckiego.

Kortowiada rozpocznie się w środę, 22 maja i potrwa do soboty, 25 maja. Scena Główna zlokalizowana będzie na Plaży Kortowskiej, która zamieni się w wyjątkowo atrakcyjne miasteczko festiwalowe. Zanim jednak rozpoczną się koncerty, przez miasto przejdzie kolorowa Parada Wydziałów. Wydarzenie zaplanowano na czwartek 23 maja.

Kortowiada 2023. Kolorowa Parada Wydziałów przeszła ulicami Olsztyna

Finał kortowiadowego konkursu muzycznego Ajdola 2024