Kortowiada

Kortowiada 2024. Driftowali na parkingu pod „Humanem”. Akcja miała szczytny cel [ZDJĘCIA]

2024-05-25 19:26

Sobota (25 maja) to ostatni dzień Kortowiady. Przez cztery dni uczestnicy mieli okazję bawić się na koncertach, wziąć udział w turniejach sportowych czy obejrzeć film pod chmurką. Ostatniego dnia na parkingu pod Wydziałem Humanistycznym można było podziwiać drifty. Akcja miała charytatywny cel. Szczegóły poniżej.

Kortowiak Drift Taxi. Pod „Humanem” można było podziwiać imponujące drifty

W sobotę o godz. 11:00 na parkingu przy Centrum Konferencyjnym rozpoczął się Kortowiak Drift Taxi. Zebrani mogli podziwiać imponujące wyczyny driftujących kierowców, ale nie tylko. Chętni, których nie brakowało, mogli również na miejscu pasażera przejechać się autem i na własnej skórze przekonać się, co się czuje podczas driftowania. Bilet kosztował 50 zł, ale cała akcja miała szczytny cel. Impreza miała charakter charytatywny.

Drifty na Kortowie w szlachetnym celu

Cały dochód ze sprzedanych biletów przeznaczony został na rzecz pracownicy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztyna, która walczy z chorobą nowotworową. Aleksandra Kacprzyk od ponad 10 lat pracuje w Sekcji Socjalnej UWM. Jak informowali przedstawiciele uczelni, zna ją wielu pracowników ze wszystkich jednostek organizacyjnych. To do jej rąk wcześniej trafiały wnioski tych, którzy potrzebowali np. dofinansowania do wczasów albo finansowego wsparcia w postaci zapomogi. Teraz to ona potrzebuje pomocy. W ubiegłym roku zdiagnozowano u niej nowotwór. Ma najbardziej złośliwego, niezwykle agresywnego i szybko rozprzestrzeniającego się, potrójnie ujemnego raka piersi, który nie reaguje na chemioterapię.

Aby kobieta mogła wyzdrowieć, potrzebuje wsparcia finansowego, dlatego Kortowiak Drift Taxi miał szczytny cel. Pieniądze zebrane podczas imprezy w pełni przeznaczone są na rzecz chorej pracownicy UWM.

Zdjęcia z wydarzenia możecie zobaczyć w naszej galerii.

Kortowiada 2024. Driftowali na parkingu pod „Humanem”. Akcja miała szczytny cel

Kortowiak Drift Taxi. Zobacz zdjęcia!