Kortowiada 2023. Wiemy, kiedy odbędą się najlepsze juwenalia w Polsce [AUDIO]

2022-12-06 12:00

Przed nami kolejna odsłona Kortowiady, czyli najlepszych juwenaliów w Polsce! Organizatorzy pracują nad nią już od jakiegoś czasu, by ponownie dostarczyć uczestnikom najpiękniejszych emocji i stworzyć magiczne wspomnienia z tego studenckiego święta.

Kortowiada 2021. Enej na scenie

Kortowiada 2023 – pora zacząć odliczanie do 62. edycji olsztyńskich juwenaliów!

Fanów wydarzenia z całą pewnością ucieszy fakt, że znowu odbędzie się ono w maju! 62. edycja Kortowiady potrwa dokładnie od 24 do 27 maja 2023 roku. Scena Główna ponownie stanie na urokliwej i przyjaznej dla uczestników Plaży Kortowskiej, a koncerty odbywać się będą od 25 do 27 maja. Podobnie jak podczas poprzedniej edycji wystąpi na niej 15 artystów, reprezentujących rozmaite gatunki muzyczne. Zadowoleni będą zarówno fani rocka czy rapu, jak i miłośnicy muzyki alternatywnej bądź popu. Wszystkie kortowiadowe wieczory będzie można natomiast spędzić na Silent Party.

W 2023 roku będzie kosmicznie! – Każdego roku wybierany jest inny motyw przewodni olsztyńskich juwenaliów, a podczas tej edycji będzie to tematyka kosmiczna. To konsekwencja naszej chęci zaangażowania się w Rok Mikołaja Kopernika, którym ustanowiono rok 2023. Od dłuższego czasu, będąc częścią społeczności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, słyszeliśmy o intensywnych przygotowaniach do gloryfikacji schedy, którą zostawił po sobie uczony – tłumaczy Aleksandra Siwiecka, obecna przewodnicząca Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego. – Obok kulturalnej i rozrywkowej części naszego festiwalu studenckiego chcemy zrealizować szereg aktywności edukacyjnych oraz popularnonaukowych, które, mamy nadzieję, zainspirują naszych odbiorców do odkrywania złożoności otaczającego nas świata. Będziemy mogli puścić także wodze fantazji w aspekcie wizualnym.

Wzorem lat poprzednich kolejne karty będą odkrywane stopniowo – niecierpliwi mogą wypatrywać nowych ogłoszeń w każdy wtorek, począwszy od 20 grudnia. Wtedy także ruszy sprzedaż biletów z pierwszej puli – zapowiada rzeczniczka 62. Kortowiady Natalia Nowak.

Posłuchaj: z rzeczniczką 62. Kortowiady Natalią Nowak rozmawia Anita Zalewska

QUIZ. Odpowiedzi na te pytania zna nawet dziecko! Wynik 7/10 uratuje twój honor

Pytanie 1 z 10
Który zapis jest poprawny?

62. edycja Kortowiady od 24 do 27 maja 2023 roku, wydarzenie poleca Radio Eska.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy