biznes

Końcowe prace przy budowie parku handlowego. Ruch na ul. Sielskiej w pełni przywrócony [ZDJĘCIA]

2024-05-24 7:23

Nie znamy jeszcze dokładnej daty otwarcia nowego parku handlowego przy ulicy Sielskiej w Olsztynie. Jednak patrząc na postępy prac na budowie, można spodziewać się, że już niebawem wybierzemy się tam na zakupy. Zawisły już pierwsze szyldy sklepów, a na ulicy Sielskiej ruch samochodów został przywrócony na dwóch pasach w każdym kierunku.

Końcowe prace przy budowie parku handlowego. Ruch na ul. Sielskiej w pełni przywrócony

Nowy duży kompleks handlowy przy ulicy Sielskiej w Olsztynie wkrótce będzie gotowy. W obiekcie o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej ok. 15 000 mkw otwartych zostanie 29 lokali o zróżnicowanych metrażach. Wśród przyszłych najemców znajdą się znane podmioty z branży spożywczej, rtv i agd, a także sklepy popularnych sieci zoologicznych, odzieżowych i drogeryjnych. Wiadomo już, że będzie to sklep sieci Action oraz Lidl. Na terenie kompleksu klienci będą mogli skorzystać także ze stacji benzynowej.

– Trwają ostanie prace związane z wykonaniem trenów zewnętrznych oraz okładzin elewacji. Rozpoczęliśmy procedury odbiorowe oraz przekazujemy sukcesywnie lokale najemcom – informuje na swojej stronie internetowej RWS Investment Group.

W ramach realizacji inwestycji przebudowana została również ulica Sielska, a ruch samochodów został już przywrócony na dwóch pasach w każdym kierunku.

– Równocześnie trwają prace odbiorowe związane z przebudową ul. Sielskiej i budową ronda oraz ścieżki pieszo-rowerowej – dodaje inwestor.

Kiedy otwarcie nowego parku handlowego w Olsztynie?

Otwarcie parku handlowego przy ul. Sielskiej ma nastąpić na przełomie II i III kwartału 2024 roku, czyli w okresie wakacyjnym. Na tym jednak się nie skończy. Ze względu na duże zainteresowanie ofertą, inwestor zdecydował się powiększyć park handlowy o dodatkowe 6 tys. mkw. Drugi etap ma zostać ukończony pod koniec 2025 roku.

Targi Olsztyn w stylu vintage