Nowy Lidl w Olsztynie. Sklep prawie gotowy. Kiedy zostanie otwarty dla klientów?

i

Autor: RWS INVESTMENT GROUP

biznes

Nowy Lidl w Olsztynie prawie gotowy. Kiedy planowe jest otwarcie sklepu? [ZDJĘCIA]

2024-05-29 12:56

Niebawem mieszkańcy Olsztyna będą mogli robić zakupy w nowym parku handlowym przy ulicy Sielskiej. Prace zbliżają się ku końcowi, powoli poznajemy też pierwsze marki, które znajdą się na terenie kompleksu handlowego. Do otwarcia szykuje się m.in. sieć sklepów Lidl.

Nowy Lidl w Olsztynie prawie gotowy

W Olsztynie aktualnie mamy siedem sklepów sieci Lidl - przy ulicy Jagiellońskiej, Kołobrzeskiej, Juliana Tuwima, Wincentego Pstrowskiego, Bp.T. Wilczyńskiego, Barcza oraz Bałtyckej. Wkrótce jednak ich liczba zwiększy się do ośmiu. Nowy supermarket na terenie parku handlowego przy ulicy Sielskiej jest już praktycznie gotowy, sieć zamontowała już także swój logotyp. Co prawda nie podano jeszcze daty oficjalnego otwarcia, ale można już szykować się na liczne promocje i atrakcje, które sieć zwykle przygotowuje dla klientów nowych sklepów.

- Chcielibyśmy poinformować, iż sieć sprzedaży Lidl Polska liczy w tej chwili ponad 850 sklepów, ulokowanych na terenie całego kraju. Otwieramy kilkadziesiąt sklepów rocznie i takie tempo ekspansji planujemy utrzymać, rozwijając się w sposób organiczny. W sklepie przy ul. Sielskiej w Olsztynie obecnie trwają prace budowlane. Wkrótce będziemy mogli przekazać planowany termin otwarcia - poinformowała redakcję olsztyn.eska.pl Aleksandra Robaszkiewicz, Dyrektorka Corporate Affairs i CSR z Lidl Polska.

Powierzchnia sali sprzedaży będzie wynosiła 1300 mkw., zaś liczba miejsc postojowych to aż 100.

Budowa parku handlowego przy ulicy Sielskiej

Powierzchnia użytkowa całego parku handlowego wyniesie ok. 15 000 mkw. Otwartych ma zostać blisko 30 lokali użytkowych o zróżnicowanych metrażach od 40 do 1950 mkw. Wśród przyszłych najemców znajdą się znane podmioty z branży spożywczej, rtv i agd, a także sklepy popularnych sieci zoologicznych, odzieżowych i drogeryjnych. Wiadomo już, że oprócz Lidla, otwarty zostanie także sklep Action.

Na terenie kompleksu klienci będą mogli skorzystać także ze stacji benzynowej. Ponadto w ramach realizacji inwestycji przebudowana zostanie ulica Sielska, powstanie także ścieżka pieszo-rowerowa.

Otwarcie parku handlowego przy ul. Sielskiej ma nastąpić na przełomie II i III kwartału 2024 roku, czyli w okresie wakacyjnym. Na tym jednak się nie skończy. Ze względu na duże zainteresowanie ofertą, inwestor zdecydował się powiększyć park handlowy o dodatkowe 6 tys. mkw. Drugi etap ma zostać ukończony pod koniec 2025 roku.

Tańszy jest Lidl czy Biedronka? Klienci są w szoku, mówią tylko o jednym