Koguty przygotowują się do toków: Are you talking to me?!. Filmik leśników to PRAWDZIWY HIT!

i

Autor: Nadleśnictwo Spychowo Tak cietrzewie z Nadleśnictwa Spychowo trenują do tegorocznych toków

Koguty przygotowują się do toków: "Are you talking to me?!". Filmik leśników to PRAWDZIWY HIT!

2021-03-16 10:09

Nadleśnictwo Spychowo z woj. warmińsko-mazurskiego opublikowało w sieci przezabawny filmik, na którym możemy zobaczyć, jak cietrzewie trenują do tegorocznych toków. Co prawda samice jeszcze nie wykazują chęci zbliżenia i na spokojnie obserwują sytuację, jednak samce chcą się wcześniej przygotować. Zobaczcie sami!

W Ośrodku Hodowli Cietrzewia Nadleśnictwa Spychowo właśnie rozpoczęły się przygotowywania do tegorocznych toków. Koguty już zaczęły się do siebie cietrzewić, ćwiczą okrzyki i odstraszającą postawę ciała. - Co prawda samice jeszcze nie wykazują chęci zbliżenia i na spokojnie obserwują sytuację, to jednak samce chcą się wcześniej przygotować. Właściwe toki zaczną się około połowy kwietnia i miejmy nadzieję, że zaowocują licznym potomstwem tego pięknego, leśnego kuraka - tłumaczy Adam Gełdon z Nadleśnictwo Spychowo.

Jeden z takich "treningów" leśniczy postanowili uwiecznić na krótkim nagraniu. Nie byłoby w nim nic nadzwyczajnego, gdyby nie opatrzenie filmiku zabawnym dialogiem. Zobaczcie sami! Dobry humor po obejrzeniu gwarantowany!

Raport z anteny 15.03, godz.10