Kierowcę użądliły pszczoły. Był uczulony na jad. Tragedii zapobiegli policjanci

i

Autor: KWP Olsztyn/ pixabay Kierowcę użądliły pszczoły. Był uczulony na jad. Tragedii zapobiegli policjanci

wydarzenia

Kierowcę użądliły pszczoły. Był uczulony na jad. Tragedii zapobiegli policjanci

2023-07-13 11:40

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Olsztynie mają za sobą nietypową interwencję. Pomogli mężczyźnie, którego użądliły pszczoły. Cierpiący kierowca leżał w przydrożnym rowie. Gdyby nie szybka akcja mundurowych i innego kierowcy, sytuacja mogła mieć tragiczny finał, bo mężczyzna jest uczulony na jad pszczeli.

Policjanci z Wydziału Konwojowego KWP w Olsztynie znaleźli się w poniedziałkowe popołudnie (10 lipca) w odpowiednim miejscu i czasie. Funkcjonariusze konwojowali więźniów na trasie w gminie Biskupiec. W czasie przejazdu zwrócili uwagę na stojącą przy drodze ciężarówkę. W pobliskim rowie policjanci dostrzegli mężczyznę. Okazało się, że kierowca pojazdu znalazł w poważnych tarapatach. Został użądlony przez pszczoły, na których jad jest uczulony.

– Funkcjonariusze udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy i monitorowali jego funkcje życiowe. W tym samym czasie powiadomili również pogotowie. Stan mężczyzny jednak szybko pogarszał się, liczyła się każda minuta. W tej sytuacji bardzo pomocny okazał się inny kierowca, który dojechał na miejsce i na prośbę policjantów zgodził się przewieźć poszkodowanego do szpitala – relacjonuje mł. asp. Karolina Hrynkiewicz z KWP w Olsztynie.

Karolina Hrynkiewicz KWP Olsztyn: stan użądlonego mężczyzny pogarszał się z minuty na minutę

Policjanci ruszyli radiowozem tuż za samochodem. Wkrótce, na trasie przejazdu do szpitala mężczyznę przejęła załoga karetki. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy i innego kierowcy - mężczyzna otrzymał pomoc lekarską na czas.

Jeden telefon 5-letniej Lenki uratował życie jej mamy