Kiedy koniec noszenia maseczek? Na Warmii i Mazurach być może już wkrótce!

2020-05-25 9:41 agada
Kiedy koniec noszenia maseczek? Minister zdrowia, Łukasz Szumowski komentuje
Autor: pixabay.com Kiedy koniec noszenia maseczek? Minister zdrowia, Łukasz Szumowski komentuje

Kiedy zostanie zniesiony obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych? Mieszkańcy których województw odetchną pełną piersią? Minister zdrowia, Łukasz Szumowski zapowiedział, że jeszcze dziś lub jutro zapadnie decyzja w tej sprawie.

Obowiązek noszenia maseczek w Polsce

Od 16 kwietnia mamy obowiązek zakrywania nosa i usta w miejscach publicznych. Wyjątków jest tylko kilka. Maseczek nie musimy nosić w lesie, aucie - jeżeli podróżujemy z bliskimi oraz podczas spożywania posiłku w restauracji. Z obowiązku jej noszenia zwolnione są też dzieci do 4. roku życia i osoby, które mają problemy z oddychaniem. Niestety w pozostałych sytuacjach zasłanianie twarzy nadal jest obowiązkowe. Za nieprzestrzeganie przepisów możemy zostać ukarani mandatem w kwocie 500 złotych. Jednak, jak zapowiedział minister zdrowia, Łukasz Szumowski, możliwe że wkrótce się to zmieni. Nie wiadomo tylko, czy zakaz będzie zniesiony całkowicie, czy maseczki zdejmiemy tylko na przestrzeniach otwartych.

Kiedy obowiązek noszenia maseczek zostanie zniesiony?

O możliwości poluzowania kolejnych obostrzeń, tj. zniesienia obowiązku noszenia maseczek, minister zdrowia wspomniał w poniedziałek, 25 maja, na antenie Polsat News. Niestety nie dotyczy to wszystkich województw. Tam, gdzie zachorowań jest najwięcej, obowiązek noszenia maseczek najprawdopodobniej pozostanie. Które województwa mogą zatem spodziewać się poluzowania obostrzeń?

- Są trzy województwa, które mają wskaźnik reprodukcji wirusa powyżej jednego. Tam możliwe, że będzie konieczność utrzymania obowiązku noszenia maseczek. W reszcie województw ten wskaźnik jest poniżej jedności, co oznacza, że liczba zakażeń spada - wyjaśnił.

Pijany mężczyzna pływał z misiem na Pradze

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czy w województwie warmińsko-mazurskim wkrótce nie trzeba będzie nosić maseczek?

W województwie warmińsko-mazurskim nowych zakażonych koronawirusem praktycznie nie przybywa. Na 175 osób zakażonych, 142 już wyzdrowiały. Z powodu COVID-19 na Warmii i Mazurach zmarła tylko jedna osoba. Bardzo prawdopodobne więc, że w woj. warmińsko-mazurskim nakaz noszenia maseczek niebawem zostanie zniesiony. Szczegółowe informacje na ten temat jeszcze dziś lub jutro przekaże podczas konferencji prasowej minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Mały alergik: alergia na pyłki drzew. Posłuchaj o objawach. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami