Impreza w klubie - zdjęcie poglądowe

i

Autor: Pixabay.com

rozrywka

ImprEskowa piguła. Co będzie działo się w Olsztynie i okolicy w najbliższych dniach? [LISTA]

2024-04-12 15:36

Macie ochotę wyjść na miasto, ale brakuje wam pomysłu, co moglibyście robić? W Olsztynie i okolicy dzieje się więcej, niż mogliście się tego spodziewać! Zebraliśmy dla Was wszystkie najciekawsze propozycje na najbliższy tydzień. Klubowe, koncertowe, sportowe i wiele, wiele więcej. Szczegóły poniżej.

Klubowo:

Maskotka – Dzisiaj (12 kwietnia) odbędzie się klubowe granie pod hasłem „Mash-kotka” w DJ’skiej obstawie Bostona. Natomiast sobotnio (13 kwietnia) o dobre nastroje na parkiecie zadbają DJ Dźwięk oraz Point.

Dobra Nocka – W piątek (12 kwietnia) klasyczne przywitanie weekendu. Tej nocy za sterami zasiądzie DJ’ski duet – Julek oraz Freek. W sobotę (13 kwietnia) masę muzycznych hitów zapewni ponownie DJ Julek, ale tym razem w asyście Rewona.

Kofeina – Piątkowo (12 kwietnia) o muzyczne rytmy za konsolą zadba niezawodny DJ Bolo. W sobotę (13 kwietnia) nocne granie zapewni DJ Matson.

Nowe premiery kinowe (od 12 kwietnia):

Civil War (akcja, dramat) - Przez pogrążone w krwawej wojnie domowej Stany Zjednoczone przedziera się grupa reporterów, by w Waszyngtonie przeprowadzić ostatni wywiad z prezydentem.

Perfect Days (dramat) - Mieszkający we współczesnym Tokio Hirayama (w tej roli fantastyczny Kōji Yakusho, nagrodzony za swoją rolę na festiwalu w Cannes) to człowiek małomówny i zamknięty w sobie, jednak przepełniony miłością do świata i innych. Podążając za bohaterem, odkrywamy kolejne rytuały, w które angażuje się on z całkowitym oddaniem. Z czasem nawet prozaiczna praca Hirayamy, porządkującego miejskie toalety (każda jest architektonicznym arcydziełem), okazuje się niezwykłym ceremoniałem.

Spektakle w Teatrze Jaracza (12 kwietnia – 18 kwietnia):

Lekarz na telefon (12 kwietnia, godz. 16:30 oraz 19:00) - Ginekolog Jacek Łagoda utknął w swoim gabinecie z powodu złamanego klucza w drzwiach. Na szczęście ma przy sobie telefon i to nie jeden, a trzy. Mężczyzna, czekając na ślusarza, desperacko próbuje pozałatwiać pilne zobowiązania prywatne i zawodowe – od odebrania dzieci z przedszkola po odebranie porodu – wszystko przez telefon. Pierwsze drobne kłamstwo pociąga za sobą kolejne i tak dochodzi do ekstremalnego zamieszania.

Hotel Chelsea (12 kwietnia, godz. 17:00; 13 kwietnia, godz. 18:00; 14 kwietnia, godz. 18:00; 16 kwietnia, godz. 18:00; 18 kwietnia, godz. 18:00) - Akcja spektaklu rozgrywa się w słynnym nowojorskim Hotelu Chelsea. Ten wybudowany w 1886 roku obiekt, przez dziesięciolecia stanowił miejsce pobytu wielu wybitnych artystów i artystek. Przebywał tu m.in. Andy Warhol, Jane Fonda, Frida Kahlo, Patti Smith, Janis Joplin. Niektórzy z nich mieszkali w nim przez lata, inni znajdowali tam schronienie na krócej. Miejsce to stanowiło swoistą enklawę dla wielu osób będących w różnych stadiach swojej kariery. Spektakl „Hotel Chelsea" opowiada o losach ośmiu z nich. Twórcy, którzy starają się znaleźć wspólną płaszczyznę między życiorysami konkretnych postaci, a doświadczeniami osób aktorskich, dotykają tematów związanych m.in. z seksualnością, marzeniami oraz niepewnością wchodzenia w zawód.

Warmia i Mazury. Ballada o miłości (13 kwietnia, godz. 19:00; 14 kwietnia, godz. 17:00) - Przedstawienie wprost odnoszące się do tożsamości Warmiaków i Mazurów, ich skomplikowanej historii i ciągle niełatwej współczesności. Marta Miłoszewska, rodowita Olsztynianka, powróciła do swojego kraju lat dziecinnych, sięgając do rodzinnych korzeni, by przenieść na scenę wysoko ocenianą reporterską książkę Beaty Szady „Wieczny początek. Warmia i Mazury”. Jak podkreśla reżyserka, „Warmia i Mazury. Ballada o miłości” to spektakl, jakiego jeszcze nie obejrzała, a za jakim tęskniła. Z książki Szady wzięła pełne czułości spojrzenie na społeczność Warmii i Mazur, jednak dalekie od cukierkowej laurki. Za autorką śledzi postawy bohaterów, ich walkę, by w nowym świecie i nieznanych warunkach znaleźć dla siebie miejsce. Bywało przecież i tak, że nowi mieszkańcy wprowadzali się do domów, gdzie w talerzach parowała jeszcze gorąca zupa, przygotowana przez wysiedlanych.

Nie smućcie się. Ja zawsze będę z Wami (17 kwietnia, godz. 19:00; 18 kwietnia, godz. 19:00) - Wieś Gietrzwałd na Warmii, między 27 czerwca a 16 września 1877 roku. W tym czasie mają tu miejsce objawienia maryjne, jedne z dwunastu zaakceptowanych przez Watykan. Wizjonerkami są dwunastoletnia Barbara Samulowska i rok starsza Justyna Szafryńska. Na prośbę ukazującej się postaci (która zwraca się do nich w gwarze warmińskiej) obie wstępują do zakonu Szarytek. Barbara została w zakonie aż do śmierci, Justyna w wieku trzydziestu trzech lat potajemnie go opuściła, aby rozpocząć nowe życie. Niebawem rozpocznie się proces beatyfikacji Barbary, tymczasem życiorys Justyny pozostaje pełen niedopowiedzeń. I dlatego zdaje się szczególnym wyzwaniem dla ludzi sceny.

Sportowo i na zdrowo:

W piątek 12 kwietnia na stadionie przy Piłsudskiego odbędzie się kolejny ligowy mecz piłki nożnej. Tym razem Stomil Olsztyn zmierzy się z Polonią Bytom. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 20:00.

W sobotę 13 kwietnia w Galerii Warmińskiej odbędzie się po raz kolejny akcja studentów olsztyńskiej medycyny „Zdrowie pod kontrolą”. Do dyspozycji odwiedzających, między 11:00 a 17:00 będzie możliwość nieodpłatnego skorzystania z kilkunastu różnych badań oraz porad medycznych.

W niedzielę 14 kwietnia morsy z klubu „Kąpiący się zimą” organizują ostatnie w tym sezonie zdrowotne spotkanie na Plaży Miejskiej. Każdy chętny jest mile widziany. Wejście do wody o godzinie 12:00 poprzedzi szybka rozgrzewka.

Kultura i edukacja:

Między 18 a 21 kwietnia do Olsztyna zawita cyrk na wodzie Waterland. Trzymające w napięciu numery akrobatyczne, oryginalne stroje oraz efekty specjalne przeniosą was w niezwykły świat fantazji. Wydarzenie odbędzie się na boisku przy Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie (Al. Warszawska).

Zapowiedzi:

W sobotę 20 kwietnia w olsztyńskiej Uranii odbędzie się kolejny mecz piłki ręcznej z udziałem Warmii Energa. Tym razem ich rywalem będzie Jedynka Morąg. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00.

W niedzielę 21 kwietnia na stadionie olimpijskim przy ulicy 15 Dywizji odbędzie się kolejny mecz rugby. Tym razem Koma Rugby Team Olsztyn zmierzy się z drugim składem Budowlanych Łódź. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

W niedzielę 21 kwietnia w Olsztynie odbędzie się w 21. odsłonie Bieg Jakubowy. Główny dystans obejmuje 10-kilometrową trasę, ale nie zabraknie również propozycji dla najmłodszych (200 m – do lat 7, 300 m – od 8 do 10 lat oraz 400 m – od 11 do 13 lat). Na wszystkie biegi trwają zapisy, które znajdziecie TUTAJ.

Dodatkowa rozrywka:

Tor kartingowy Kormoran – Czeka tam na Was szalona przejażdżka gokartami. Na miejscu do wyboru macie dwa niesamowite tory: asfaltowy oraz do driftu. Ponadto wielbicieli wirtualnej rzeczywistości zainteresuje symulator VR, dzięki któremu poczujecie się jak prawdziwy kierowca rajdowy.

Space Park – Nowe miejsce na rozrywkowej mapie Olsztyna, które kryje kilka ciekawych atrakcji. Na miejscu możecie skorzystać z toru wrotkowego, ścianek wspinaczkowych oraz parku trampolin z dmuchanym torem przeszkód.

Quiz dla urodzonych podróżników. Czy dopasujesz miasto do państwa?

Pytanie 1 z 10
Lipsk leży w: