Ile wolnego od szkoły na Wielkanoc 2024? Wiosenna przerwa zaraz po feriach zimowych!

i

Autor: Freepik

edukacja

Ile wolnego od szkoły na Wielkanoc 2024? Wiosenna przerwa szybciej niż ostatnio! Uczniowie będą zachwyceni

2024-03-27 6:49

Zbliżające się Święta Wielkanocne to nie tylko czas refleksji czy rodzinnych spotkań, ale również okres szczególnie wyczekiwany przez uczniów, którzy na myśl o przerwie od szkolnych obowiązków tylko przebierają nogami pod ławkami. Kiedy zatem wypada Wielkanoc 2024? Ile dni wolnego od szkoły będą mieli uczniowie podczas tegorocznej przerwy wielkanocnej? Szczegóły poniżej.

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie celebrujące misterium paschalne Jezusa Chrystusa – jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Na soborze nicejskim, w 325 roku naszej ery ustalono, że Wielkanoc świętowana powinna być w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca następującej po 21 marca. Oznacza to, że Święta Wielkanocne wypadają pomiędzy 22 marca a 25 kwietnia. W 2024 roku Wielkanoc będziemy obchodzić zatem 31 marca, natomiast Poniedziałek Wielkanocny 1 kwietnia. To czas wyczekiwany szczególnie przez uczniów, którzy będą mogli odpocząć od szkolnych obowiązków. Ile dni wolnego od szkoły będzie na Wielkanoc 2024?

Ile wolnego od szkoły na Wielkanoc 2024?

Przerwa wielkanocna w szkołach potrwa od czwartku 28 marca do wtorku 2 kwietnia. Dzięki temu uczniowie zyskają aż sześć dni wolnego. To jednak niejedyny powód do radości. Nie wszyscy zapewne zdają sobie sprawę, ale Wielkanoc 2024 wypada niedługo po feriach zimowych. Uczniowie z województwa kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego skończyli zimową przerwę bowiem 25 lutego. To oznacza, że między końcem ferii zimowych a przerwą wielkanocną będą mieli tylko miesiąc nauki. Czy może być lepiej?

Quiz? Czy wiesz wszystko o Wielkanocy? Sprawdź swoją wiedzę!

Pytanie 1 z 10
Z jakim żydowskim świętem powiązana jest wielkanoc?
Wielkanoc 2024
Czym różnią się hiszpańskie tradycje wielkanocne od polskich?