Pogoda na Wielkanoc 2024. Czy będzie ciepło? Nowa prognoza IMGW zaskakuje!

i

Autor: Unsplash

prognoza

Pogoda na Wielkanoc 2024. Czy będzie ciepło? Nowa prognoza IMGW zaskakuje!

2024-03-28 7:27

Jaka pogoda na Wielkanoc 2024? Chociaż święta wielkanocne kojarzone są z wiosenną pogodą, niestety bywa z tym różnie. Niejednokrotnie zdarzało się, że zamiast słonecznej aury i wysokich temperatur, było mroźno i padał śnieg. A jak będzie w tym roku? Czy możemy liczyć na ciepłą Wielkanoc? Sprawdziliśmy, jaka jest najnowsza prognoza pogody IMGW.

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. W tym roku świętować będziemy nieco wcześniej niż w latach ubiegłych, bo od 31 marca do 1 kwietnia. Wiele osób może zatem obawiać się o pogodę, która w tym czasie może być niezwykle kapryśna. Czy będzie ciepło czy raczej trzeba szykować się na powrót zimy? Sprawdziliśmy, jaka jest najnowsza prognozy pogody na Wielkanoc 2024.

Pogoda na Wielkanoc 2024. Czy będzie ciepło?

Marzec to prawdziwy pogodowy rollercoaster. Podczas gdy jednego dnia mamy silne ocieplenie z temperaturą sięgającą niemal 20 stopni Celsjusza, kolejnego wraca mroźne powietrze, miejscami pada również śnieg. Bardzo prawdopodobne, że tak zmienna pogoda będzie nam towarzyszyć również w kolejnych tygodniach. Jakiej pogody spodziewać się zatem na Wielkanoc 2024?

Z najnowszej prognozy pogody na Wielkanoc, przygotowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wynika że święta będą cieplejsze niż wcześniej zapowiadano. Okazuje się bowiem, że żadnego powrotu zimy nie będzie. Wręcz przeciwnie – spodziewane jest prawdziwe uderzenie ciepła. Miejscami temperatura może wzrosnąć do nawet 24 stopni Celsjusza.

- Od wtorku zacznie robić się cieplej i to będzie wstęp do tego co czeka nas w pogodzie w kolejnych dniach. Od piątku prognozowana maksymalna temperatura przekroczy 20°C - informuje IMGW.

Kartki na Wielkanoc 2024. Piękne obrazki z życzeniami dla najbliższych

Czym różnią się hiszpańskie tradycje wielkanocne od polskich?