Gdzie zamieszkać w Olsztynie? Wybieramy najlepsze osiedle. Zagłosuj w naszej sondzie!

i

Autor: Monika Smolik

głosowanie

Gdzie zamieszkać w Olsztynie? Wybieramy najlepsze osiedle. Zagłosuj w naszej sondzie!

2024-06-28 9:56

Wybór idealnego miejsca do życia to decyzja, która znacząco wpływa na naszą codzienność. Osiedle, które wybierzemy, powinno oferować nie tylko wygodne mieszkania, ale również dostęp do niezbędnej infrastruktury, zieleni oraz bezpieczne i przyjazne otoczenie. Jeżeli mielibyście wskazać najlepsze do życia osiedle w Olsztynie, to które byłoby Waszym numerem jeden? Zapraszamy do zagłosowania w naszej sondzie. Szczegóły poniżej.

W Olsztynie są 23 osiedla. Na którym z nich żyje się najlepiej?

Wbrew pozorom, wybór idealnego miejsca do życia wcale nie jest prosty. W Olsztynie są aż 23 osiedla, więc kupując mieszkanie, należy wziąć wszystkie plusy i minusy wybranego rejonu. Jedni chwalą Śródmieście za bliskość wszystkich najważniejszych instytucji, w tym urzędów, centrów handlowych czy muzeów. Z kolei inni wybierają sypialnie miasta. Największe z nich: Jaroty czy Nagórki, cieszą się ogromnym zainteresowaniem tych, którzy chcą odpocząć od zgiełku hałaśliwego centrum. Tam znajdują się liczne parki i urokliwe alejki. Jeszcze inni zdecydują się na osiedle Nad Jeziorem Długim lub Dajtki, bo tam właśnie znajdują się popularne wśród olsztynian jeziora: Ukiel i Długie. Zatorze czy osiedle Wojska Polskiego również jest chętnie wybierane przez mieszkańców stolicy Warmii i Mazur, a to za sprawą dobrych połączeń autobusowych z resztą miasta oraz bliskością Śródmieścia. Z kolei co, co cenią ciszę i spokój, mogą zamieszkać na Zielonej Górce lub osiedlu Podleśna. Studenci natomiast najczęściej wybierają miasteczko studencki, czyli Kortowo, bo tam właśnie znajdują się akademiki oraz większość wydziałów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Zagłosuj na najlepsze do życia osiedle w Olsztynie

W wybór najlepszego do życia osiedla w Olsztynie chcemy zaangażować jak najwięcej mieszkańców. Bo kto inny wie lepiej niż Wy, w której części stolicy Warmii i Mazur mieszka się najprzyjemniej. Głosy można oddawać w sondzie (znajdziesz ją w dalszej części artykułu) do piątku 28 czerwca 2024 r. Natomiast w poniedziałek 1 lipca ogłosimy wyniki w postaci rankingu dziesięciu osiedli, które uzyskały najwięcej głosów.

Euro 2024. Tysiące fanów piłki nożnej w Strefie Kibica w hali Urania

To najbardziej klimatyczna uliczka na w Olsztynie? Choć jest zniszczona, wiele osób może zachwycać

Listen on Spreaker.