Ranking

Gdzie na Warmii i Mazurach najchętniej biorą ślub? Nowy ranking. Sprawdź listę dziesięciu powiatów!

2024-06-28 9:57

Urząd Statystyczny w Olsztynie przygotował biuletyn statystyczny dla Warmii i Mazur za pierwszy kwartał 2024 r., w którym ujęto dane z różnych dziedzin. Dotyczą one m.in. ludności, pracy czy liczby mieszkań. Przyjrzeliśmy się, w których powiatach województwa zawarto najwięcej małżeństw w ubiegłym roku. Szczegóły w artykule poniżej.

Najnowsze statystyki dla Warmii i Mazur. Ile małżeństw zawarto?

Olsztyński urząd statystyczny przygotował „Biuletyn statystyczny województwa warmińsko-mazurskiego – 1 kwartał 2024”. Znalazło się w nim wiele ciekawych informacji dotyczących naszego regionu. Ujęto dane z takich dziedzin jak: praca, ludność, wynagrodzenia i świadczenia społeczne, mieszkalnictwo, inwestycje czy rolnictwo. Województwo warmińsko-mazurskie zostało podzielone na trzy podregiony: elbląski, ełcki oraz olsztyński. Wcześniej informowaliśmy o tym, w którym powiecie dochodzi do największej liczby przestępstw.

Postanowiliśmy przyjrzeć się statystykom dotyczącym liczby zawieranych małżeństw. Ta dziedzina została ujęta w rocznym zestawieniu, dane więc są za cały 2023 r. W naszym województwie łącznie ślub wzięło 4 836 par. A jak sytuacja ta wygląda w poszczególnych powiatach?

W tych powiatach na Warmii i Mazurach było najwięcej ślubów

W ubiegłym roku najwięcej małżeństw zawarto w stolicy Warmii i Mazur. Olsztyn to największe miasto regionu, w związku z tym nie ma zaskoczenia, że to właśnie tam najwięcej par powiedziało sakramentalne „tak”. Było ich dokładnie 670. Dlatego w naszym zestawieniu pominęliśmy to miasto. Drugi pod względem liczby ludności jest Elbląg, jednak to nie ta miejscowość znalazła się tuż za Olsztynem. W których powiatach najwięcej par zdecydowało się na ślub? Odpowiedź znajdziecie w naszej galerii.

Nie tylko Przemysław Kossakowski i Roksana Węgiel. Te gwiazdy także wzięły cichy ślub

Czy jesteś gotowy na ślub? Sprawdź, czy znasz te weselne przesądy

Pytanie 1 z 15
Panna Młoda powinna mieć na sobie: