Euro 2024. W hali Urania powstanie Olsztyńska Strefa Kibica. Będzie największa w regionie

i

Autor: UM Olsztyn

Sport

Euro 2024. W hali Urania powstanie Olsztyńska Strefa Kibica. Będzie największa w regionie

2024-06-13 8:09

Wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, które tym razem odbędą się w Niemczech. W związku z tym władze miasta zdecydowały, że w hali Urania powstanie Strefa Kibica. Będzie największą w regionie. Fani sportu będą mieli okazję obejrzeć m.in. mecze reprezentacji Polski. Szczegóły poniżej.

Strefa Kibica w Uranii. W hali zmieszczą się 4 tys. kibiców

Od wielu lat o Olsztynie mówiło się jako o mieście bez futbolu. Jednak w tym roku wszystko się zmieni. Przypomnijmy, że w przeszłości piłkarskie pojedynki mistrzowskich imprez można było oglądać m.in. w Aquasferze lub w amfiteatrze na Starym Mieście. Nie brakowało też prywatnych inicjatyw, które umożliwiały wspólne dopingowanie Biało-Czerwonych.

Przy okazji rozpoczynających się dla Polaków 16 czerwca Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2024, kibice będą mogli skorzystać z Olsztyńskiej Strefy Kibica, która będzie zlokalizowana w hali Urania. Każdy z meczów będzie mogło jednocześnie obejrzeć około 4 tys. widzów.

- Wiemy, jak ważne dla kibiców jest wspólne przeżywanie sportowych emocji – powiedział podczas konferencji prasowej prezydent Olsztyna, Robert Szewczyk. - Dlatego nasza spółka zdecydowała o wykupieniu licencji. Na pewno będziemy transmitować wszystkie mecze naszej reprezentacji podczas zbliżającego się Euro. Już teraz zachęcam, by zaplanować sobie czas i odwiedzić Olsztyńską Strefę Kibica. Takiego wydarzenia w naszym mieście nie było od lat.

Olsztyńska Strefa Kibica w Uranii. Ile kosztują bilety?

Mecze będą pokazywane na czterech ekranach LED o powierzchni 20 metrów kwadratowych każdy. To ekrany, które zazwyczaj są podwieszone wysoko pod kopułą hali i wskazują np. wynik rozgrywanego na parkiecie meczu. Tym razem zostaną opuszczone na wysokość trybun, by widzowie mogli komfortowo śledzić zmagania.

- Widzowie, którzy odwiedzą halę, mogą liczyć na wygodne miejsca siedzące, specjalne menu z przekąskami i napojami, strefę animacji – dodał prezes spółki Hala Olsztyn, Zbigniew Trzoska. - Sprzedaż biletów będzie prowadzona głównie online. Część z wejściówek, dla osób wolących tradycyjne bilety, będzie dostępna w kasach naszej hali.

Jednorazowa wejściówka to koszt 15 zł. Natomiast za karnet na wszystkie trzy grupowe mecze Polaków będzie trzeba zapłacić 40 zł. Bilety są dostępne online od wtorku, 21 maja w serwisie Bilet Serwis. Sprzedaż ruszy o godz. 12:00.

Euro rozpocznie się 14 czerwca i potrwa do 14 lipca. Polacy grupowe mecze zagrają 16 czerwca z Holandią, 21 czerwca z Austrią oraz 25 czerwca z Francją. Dalsze funkcjonowanie Strefy będzie zależeć od wyników Biało-Czerwonych oraz zainteresowania wspólnym oglądaniem meczów ze strony kibiców.

Hala Urania w Olsztynie w końcu otwarta. Tłumy przybyły na Galaktyczny Benefis

Wielkie otwarcie wrotkowiska przy hali Urania. Frekwencja dopisała! [ZDJĘCIA]