MOK ogłosił Lato Na Wypasie

i

Autor: MOK Olsztyn W Olsztynie szykuje się "Lato Na Wypasie"

Artystyczne lato w Olsztynie. Co znalazło się w tegorocznym programie wakacyjnym?

2021-05-12 23:30

Olsztyński MOK przedstawił propozycje na artystyczne lato w mieście. Będzie to "Lato na wypasie". W wakacyjnym programie znalazły się m.in. koncerty i festiwale muzyczne, działania animacyjne i edukacyjne, wystawy i instalacje plenerowe oraz pokazy filmowe i przedstawienia teatralne.

Odchudzanie po lockdownie. Jak spalić 300 kalorii? | ESKA XD - Sportekspertka #22

Kult, Daria Zawiałow, Dr Misio, Krzysztof Cugowski, Nergal z Johnem Porterem - to tylko niektóre z gwiazd tegorocznego lata w Olsztynie. Propozycja przygotowana przez olsztyński MOK obejmuje okres od czerwca do września. Olsztyńskie Lato Artystyczne „Na wypasie” - hasło promuje tegoroczną ofertę, a znakiem rozpoznawczym zaplanowanych imprez jest krowa.

Takie hasło, bowiem według nas ta oferta jest bardzo bogata, kolokwialnie mówiąc wypasiona, niespotykana nigdzie indziej w naszym regionie. A z drugiej strony "na wypasie", czyli na uwolnieniu. Po tym okresie pandemii, gdzie sztuka, kultura, twórczość zostały zahibernowane w takich online'owych światach, jest to bardzo dobry moment, żeby zaatakować przestrzeń tymi wszystkimi wydarzeniami.

Posłuchaj: o "Lecie na wypasie" mówi dyrektor olsztyńskiego MOK-u Mariusz Sieniewicz

W wypasionym planie na lato Mok proponuje: koncerty i festiwale muzyczne, działania animacyjne i edukacyjne, wystawy i instalacje plenerowe oraz pokazy filmowe i przedstawienia teatralne. W Olsztynie latem  zagrają m. in: Daria Zawiałow, Kult, Mikromusic, czy Łąki łan. W programie nie zabrakło Olsztyńskiego Festiwalu Teatrów Ulicznych, a przy okazji Dni Olsztyna - Jarmarku Jakubowego oraz wyjątkowej wystawy "Beksiński Multimedial Exhibition" czy koncertu grupy Łąki Łan. Młode zespoły będą mieć okazję zaprezentować się publiczności podczas konkursu FestMuza. Coś dla siebie znajdą też wielbiciele jazzu.

Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?

MOK przedstawił program, nadal jednak nie wiadomo, jak wiele osób skorzysta z wydarzeń. Jeszcze nie wiemy, ale liczymy, ze nie będzie gorzej niż w zeszłym roku, że przynajmniej ta połowa amfiteatru będzie dopuszczalna. Trzymamy kciuki i dlatego przygotowujemy ofertę na całe lato – mówi Piotr Podgórski z biura festiwalowego MOK-U.

Pierwszy koncert zaplanowany jest na 24 czerwca. Tego dnia w olsztyńskim amfiteatrze wystąpi Krzysztof Cugowski z zespołem mistrzów. Więcej na stronie MOK Olsztyn.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy