Ciężarówka z TAKIMI OPONAMI jeździła po polskich drogach! Kierowca wpadł na obwodnicy Olsztyna [ZDJĘCIA]

2021-11-03 10:40

Inspektorzy Transportu Drogowego z Olsztyna zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy. Wówczas na jaw wyszło szereg nieprawidłowości. Począwszy od tego, że naczepa miała skrajnie zużyte opony, kończąc na tym, że nie była zarejestrowana ani ubezpieczona. Kierowca został ukarany mandatem karnym.

W miniony poniedziałek (1 listopada) na obwodnicy Olsztyna inspektorzy z Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą. Zamierzali sprawdzić, czy transport zwolniony jest z obowiązującego tego dnia zakazu ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Tu wszystko było w porządku - tego transportu zakaz nie dotyczył. Kierowca przewoził artykuły szybko psujące się i środki spożywcze.

Jednak kontrola naczepy wykazała szereg nieprawidłowości. Począwszy od tego, że miała skrajnie zużyte opony, kończąc na tym, że nie była zarejestrowana ani ubezpieczona. Do naczepy przyczepiono tablicę rejestracyjną od innego pojazdu — poinformował Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Inspektorzy nie mogli postąpić inaczej, jak zakazać dalszej jazdy. Kierujący został ukarany mandatem karnym. Inspektorzy powiadomili również Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Mistrzowie grają do jednej bramki dla Pawła Parczewskiego – Akcja Charytatywna, Galeria Warmińska 28 października