Ceny zniczy

i

Autor: pixabay.com

Ceny zniczy ostro w górę. Ile zapłacimy za znicze? Czy zabraknie ich przed 1 listopada?

2022-10-03 8:32

Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. Tradycyjnie 1 listopada Polacy tłumnie ruszą na cmentarze, by odwiedzić groby swoich bliskich i zapalić im znicze. Te niestety w tym roku do najtańszych należeć nie będą. Ceny zniczy mają poszybować mocno w górę. Są też obawy, że przed 1 listopada zniczy może zabraknąć. Ile zapłacimy za znicze w 2022 roku?

Wszystkich Świętych 2022. Ceny zniczy poszybują ostro w górę

Uroczystość Wszystkich Świętych w Polsce obchodzona jest corocznie 1 listopada. Tego dnia wspominamy wszystkich, którzy żyli przed nami, naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych. Polacy tłumnie ruszają na cmentarze, by ozdobić groby kwiatami i zapalić na nich symboliczne znicze. Ogień jest bowiem symbolem pamięci, wdzięczności oraz modlitwy. Wszystko jednak wskazuje na to, że w tym roku Wszystkich Świętych będzie znacznie droższe. Ceny zniczy mają poszybować mocno w górę. Wszystko przez droższe szkło i parafinę. Ile zapłacimy za znicze w tym roku?

– Wszystkim hutom koszty produkcji wzrosły kilkukrotnie. Ceny szkła do zniczy są podniesione o około 60 proc. Podwyżki musiały zostać wprowadzone. Na to, co się dzieje, nie ma mocnych. Nikt nie będzie produkował poniżej kosztów – powiedział portalowi money.pl Łukasz Busz, prezes Huty Szkła Gloss w Pońcu. Według Busza ceny zniczy mogą wzrosnąć nawet o 100 procent.

Zniczy zabraknie przed 1 listopada? Niepokojące doniesienia

Klienci obawiać się mogą nie tylko o wysokie ceny zniczy, ale również o ich dostępność. Pojawiają się bowiem doniesienia, że zniczy może zabraknąć.

– Produkcja zahamowała, bo firmy bały się, że ich towar może się nie sprzedać. Inflacja dotknęła wszystkich, w tym także kupujących. Firmy miały obawy, czy Kowalski, idąc na cmentarz, kupi znicze znacznie droższe niż rok temu. W związku z tym nie zrobili tak dużego zapasu, jak do tej pory. Jeśli popyt nie zmaleje i klienci faktycznie wykupią to, co jest na półkach, zniczy może zabraknąć – powiedziała money.pl prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Producentów Świec i Zniczy Joanna Karpeta.

Ceny zniczy 2022

Ile płaciliśmy za znicze w popularnych dyskontach rok temu?

 • W Biedronce trzeba było wydać od 2,49 złotych za podstawowy znicz do 24,99 złotych;
 • w Carrefourze od 1,29 złotych do 25,99 złotych;
 • w Auchan ceny wahały się od 3,99 złotych do 89,99 złotych;
 • w Kauflandzie płaciliśmy od 3,99 złotych do 69,99 złotych.

Ile kosztują znicze w Biedronce i Lidlu?

Jak ceny zniczy wyglądają w tym roku?

Ceny zniczy w Biedronce

— Od poniedziałku, 26 września w ofercie Biedronki znajduje się 30 produktów, takich jak znicze, wkłady do zniczy, latarnie, bukiety nagrobne czy kompozycje nagrobne w donicach. Najtańszy znicz w stałej ofercie kosztuje jedyne 2,99 zł, natomiast najtańszy wkład do znicza w ofercie dostępnej od poniedziałku 26.09 kosztuje tylko 3,19 zł. Ta konkretna oferta dostępna jest do 8 października lub do wyczerpania zapasów, natomiast przez cały okres jesienny Biedronka oferuje różnego rodzaju promocje na znicze i inne artykuły nagrobne — poinformowała nas Natalia Śmigielska, kupiec w sieci Biedronka.

Najdroższy znicz z aktualnej oferty Biedronki kosztuje natomiast 39,99 złotych.

Ceny zniczy w Lidlu

— W związku z nadchodzącym Dniem Wszystkich Świętych Lidl Polska włączył do swojej oferty szeroki wybór zniczy. Wszystkie produkty oferowane są w niskiej, atrakcyjnej cenie. Dodatkowym atutem oferty jest specjalna promocja w aplikacji Lidl Plus, dzięki której jej użytkownicy kupią znicze o 20% taniej. Pomimo tego że na tegoroczną cenę zniczy duży wpływ mają rosnące ceny parafiny, a także trudnodostępnego szkła, chcemy zapewnić klientom konkurencyjne ceny. W tym celu w najbliższych dniach w sklepach Lidl Polska dostępne będą atrakcyjne promocje, w ramach których będzie obowiązywała niższa – nawet o 20%  – cena zniczy — poinformowała nas Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR z Lidl Polska.

Najtańszym zniczem w obecnie dostępnej ofercie sieci Lidl jest znicz szklany zalewany Z 1 w cenie 3,19 zł/ 1 szt. przy zakupie 4 sztuk z aplikacją Lidl Plus (3,99 zł/ 1 szt. – cena standardowa). Można też kupić m.in.

 • znicz szklany z wkładem parafinowym Z 20 (3,99 zł/ 1 szt. – cena z aplikacją Lidl Plus, przy zakupie 4 sztuk; 4,99 zł/ 1 szt. – cena standardowa),
 • znicz szklany z wkładem olejowym Z przy zakupie 4 sztuk z aplikacją Lidl Plus - 4,79 zł/ 1 szt. (5,99 zł/ 1 szt. – cena standardowa),
 • znicz szklany z wkładem parafinowym Z 3 oferowany w aplikacji Lidl Plus za 5,59 zł/ 1 szt. (6,99 zł/ 1szt. – cena standardowa),
 • znicz szklany z wkładem parafinowym Z 6 w promocyjnej cenie z aplikacją Lidl Plus przy zakupie 4 sztuk 7,19 zł/ 1 szt. (8,99 zł/1 szt. – cena standardowa),
 • znicz ramka mała z wkładem parafinowym Z 7 (10,39 zł/ 1 szt. – cena z aplikacją Lidl Plus, przy zakupie 4 sztuk; 12,99 zł/ 1 szt. – cena standardowa),
 • znicz szklany z wkładem parafinowym Z 9 (13,59 zł/ 1 szt. – cena z aplikacją Lidl Plus, przy zakupie 4 sztuk; 16,99 zł/ 1 szt. – cena standardowa),
 • znicz szklany z wkładem parafinowym Z 12, którego czas palenia to nawet 60 godzin – przy zakupie 4 sztuk z aplikacją Lidl Plus dostępny jest w cenie 23,99 zł/ 1 szt. (29,99 zł/ 1 szt. – cena standardowa.).
 • wkłady parafinowe o czasie palenia do 38 lub 70 godzin, które oferowane są w wielopakach.
Afera na Starych Powązkach. Znikają groby z XIX wieku! Biznes na cmentarzu? Niezapomniani