W sklepach już Boże Narodzenie. Regały uginają się od świątecznych ozdób. Skąd ten pośpiech? [ZDJĘCIA]

2022-09-29 7:27

Nie było jeszcze Wszystkich Świętych, a regały w popularnych sieciówkach już uginają się od bożonarodzeniowych ozdób. Świąteczny klimat czuć m.in. w sklepach Tedi, Kik czy Action. Skąd ten pośpiech? Ile trzeba zapłacić za ozdoby przed rozpoczęciem sezonu?

W sklepach już Boże Narodzenie. Regały uginają się od świątecznych ozdób

Bożonarodzeniowe ozdoby we wrześniu? To nie żart! W ostatnich dniach zajrzeliśmy do kilku popularnych sieci, które mają sklepy w niemal całej Polsce. Musimy przyznać, że byliśmy mocno zaskoczeni. W sklepach Tedi, Kik czy Action półki dosłownie uginają się od świątecznych ozdób. Można kupić czekoladowe mikołaje, bombki, sztuczne choinki, światełka czy opakowania do prezentów. Co tylko zechcemy!

Ceny bożonarodzeniowych ozdób we wrześniu 2022

Ile trzeba zapłacić w sklepach Tedi oraz Kik za bożonarodzeniowe ozdoby? Przykładowo, za kalendarz adwentowy zapłacimy 20 złotych, światełka na choinkę kosztują 60 złotych, bombki od 4 złotych za sztukę, mała sztuczna choinka 140 złotych, świąteczne papiery na prezenty po 3 złotych za sztukę, większe opakowania bombek za 25 złotych, figurka renifera za 34,99 złotych.

Bożonarodzeniowe ozdoby we wrześniu. Skąd ten pośpiech?

Dlaczego sklepy wprowadzają świąteczną ofertę tak szybko? Jednym z powodów może być drożyzna. Polacy w obawie przed rosnącymi cenami mogą rozpocząć tegoroczne bożonarodzeniowe zakupy znacznie wcześniej niż zwykle.

– Dzięki naszej ofercie artykułów bożonarodzeniowych dajemy możliwość wczesnego planowania świąt i dokładnego rozważenia zakupu niezbędnych dekoracji. Staramy się być blisko potrzeb naszych klientów, dzięki naszej ofercie i wiemy, że nasi klienci lubią być dobrze przygotowani – poinformowała Fakt.pl Rebecca Schäfer z niemieckiej centrali sieci Kik odpowiadającej za planowanie dostaw i dobór asortymentu.

FRANIO I BANDURA, INTELIGENTNA LASKA, FURY KRÓLOWEJ, AVICII I CHADA | ESKA XD #058