Biedronka

i

Autor: materiały promocyjne Biedronka

Finanse

Biedronka szykuje podwyżki. Większą wypłatę pracownicy otrzymają już od lipca

2023-06-23 14:31

Popularna sieć sklepów Biedronka od lipca przyzna swoim pracownikom podwyżki. Wyższe pensje otrzyma ¾ pracowników, czyli ponad 60 tys. osób na stanowiskach kasjera, sprzedawcy-kasjera, pracownika sklepu czy zastępcy kierownika sklepu. W skali roku przeznaczyła na ten cel około 650 mln zł.

Od lipca wyższe pensje dla pracowników Biedronki

Już od 1 lipca ponad 60 tys. pracowników Biedronki zajmujących podstawowe stanowiska, otrzyma wyższe pensje. Sprzedawca-kasjer rozpoczynający pracę w sieci zarabiać będzie nie mniej niż 4050 zł do 4400 zł brutto, a jeśli ma staż powyżej 3 lat, od 4200 zł do 4650 zł brutto.

Wyższe wypłaty otrzymają również pracownicy centrów dystrybucyjnych sieci. Przedstawiciele Biedronki zapowiadają, że magazynier z najmniejszym stażem będzie mógł liczyć na 4400-4700 zł brutto, a inspektor ds. administracyjno-magazynowych na 5050-5350 zł brutto. Po trzech latach stawki te zwiększają się odpowiednio do poziomu 4850-5150 zł brutto i 5350-5650 zł brutto.

- Jesteśmy dumni, że jesteśmy największym pracodawcą w Polsce, natomiast liczymy się z tym, że spoczywa na nas odpowiedzialność nie tylko za naszych pracowników, ale również ich rodziny. Stabilne zatrudnienie to wartość, którą oferujemy każdemu, kto już jest częścią naszej załogi lub zdecyduje się do niej dołączyć, a regularne podwyżki pensji są naszym priorytetem. To dzięki zaangażowaniu naszych ludzi możemy wspólnie osiągać sukcesy - mówi Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu sieci Biedronka.

W kwietniu Biedronka przyznała pracownikom nagrody

W kwietniu bieżącego roku sieć sklepów ufundowała niemal 55. tys. zatrudnionych Nagrodę Specjalną E.A. Soares dos Santos w wysokości 3750 zł brutto. To najwyższa do tej pory nagroda w historii sieci Biedronka, która nagradza pracowników za ciężką pracę i wkład w osiągnięcie wyników finansowych w trudnym ekonomicznie, ubiegłym roku. Na dodatkowe pieniądze mogły liczyć osoby zatrudnione w sklepach, w centrach dystrybucyjnych i biurach, pracujący na stanowiskach niemenedżerskich.

Z kolei w czerwcu tego roku zatrudnieni otrzymali zasilenie e-kodu pracowniczego. Jest to już drugie zasilenie realizowane w tym roku. Kwoty wynoszą od 140 do 260 zł w zależności od osiąganego dochodu.

Biedronka oferuje dodatkowe benefity

Przedstawiciele Biedronki oferują również dodatkowe benefity, takie jak badania profilaktyczne. W ramach programu „Razem zadbajmy o zdrowie” każdy z ponad 80 tys. osób uprawniony jest do skorzystania ze specjalistycznych badań krwi o wartości ponad 600 zł. Dodatkowo pracownicy mogą zapisać się na badania USG oraz skonsultować się ze specjalistami. Łącznie zatrudnieni w sieci mają do dyspozycji ponad 20 programów socjalnych i benefitów.

Szturm na Biedronkę w Ursusie. Tak ominęli zakaz handlu w niedzielę

Najciekawsze atrakcje dla dzieci w warmińsko-mazurskim. Tu warto zabrać dziecko!