Baranowo. Recydywista drogowy złapany na gorącym uczynku. Zapłaci podwójnie

i

Autor: KPP Mrągowo Baranowo. Recydywista drogowy złapany na gorącym uczynku. Zapłaci podwójnie

Baranowo. Recydywista drogowy złapany na gorącym uczynku. Zapłaci podwójnie

2022-10-05 14:14

Policjanci zatrzymali w Baranowie drogowego recydywistę. W niespełna tydzień kierowca popełnił dokładnie to samo wykroczenie. Zgodnie z nowymi przepisami, za drugim razem otrzymał mandat dwa razy wyższy.

Do zdarzenia doszło we wtorek (4 października) po godzinie 16.00 w miejscowości Baranowo w powiecie mrągowskim. Policja zatrzymała do kontroli drogowej kierującego osobowym hyundaiem, który przekroczył dozwoloną prędkości i jechał 80 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało 40 km/h. Po sprawdzeniu 34-letniego mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że tydzień temu na tego mężczyznę został już nałożony mandat karny w kwocie 800 zł i 9 pkt karnych za przekroczenie prędkości. 

Zgodnie z nowymi przepisami, obowiązującymi od 17 września, kierujący popełnił wykroczenie w warunkach tzw. recydywy, wobec czego za przekroczenie prędkości o 40 km/h, został na niego nałożony już mandat w kwocie dwukrotnie wyższej niż za pierwszym razem, czyli 1 600 zł i ponownie 9 pkt karnych. W ten sposób w niespełna tydzień kierowca „zdobył” 18 pkt karnych i ma do opłacenia łącznie kwotę 2400 zł tytułem mandatów karnych. Dopiero od momentu opłacenia mandatu, bieg rozpocznie dwuletni okres, po którym punkty za popełnione wykroczenie z jego konta znikną.

Olsztyn. Piraci drogowi na al. Warszawskiej