Absurdy drogowe. Zobacz najszybsze rondo w warmińsko-mazurskim

i

Autor: YouTube: Screen z odcinku programu "Absurdy Drogowe" - TVN Turbo Najszybsze rondo w województwie warmińsko-mazurskim znajduje się w Mrągowie. Dlaczego?

Absurdy drogowe. Zobacz najszybsze rondo w warmińsko-mazurskim [WIDEO]

2020-10-03 14:05

Czy wiecie, jak wygląda najszybsze rondo w województwie warmińsko-mazurskim? I dlaczego właściwie jest najszybsze? Nowy absurd drogowy wytropili reporterzy prowadzący program "Absurdy drogowe". Więcej o tym na ESKA Olsztyn.

Absurdy drogowe. Zobacz najszybsze rondo w warmińsko-mazurskim

Reporterzy prowadzący program TVN Turbo "Absurdy drogowe" w najnowszym odcinku odwiedzili m.in. Mrągowo na Mazurach. Zapewne przejechaliby przez miasto bez chwili refleksji, gdyby nie pewne rondo znajdujące się... poza obszarem zabudowanym.

- Jesteśmy w mieście, ale nagle obszar zabudowany się kończy i w tym obszarze niezabudowanym jest rondo "Dzieci Wojny". Po prawej i po lewej można wjechać na drogę krajową. My wyjeżdżamy z ronda na drugim zjeździe i znów wjeżdżamy w teren zabudowany. W tym szaleństwie jest jednak metoda. Czy Ty widział kiedy zabudowane rondo? - komentują jazdę po Mrągowie prowadzący Krzysztof Ruszała i Kamil Jaśkowski. Rondo to znajduje się w obszarze niezabudowanym, dlatego też możesz się tam poruszać z prędkością 90 km/h - zauważają.

Absurdy Drogowe. Co to za program?

Krzysztof Ruszała i Kamil Jaśkowski to reporterzy TVN Turbo, którzy w ramach programu "Absurdy Drogowe" razem przemierzają Polskę wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu najbardziej kuriozalnych absurdów drogowych. Wytropują te rozwiązania, które zamiast pomagać kierowcom, przeszkadzają i ograniczają ruch. Wyśledzają też bezsensowne znaki drogowe, skomplikowane przejścia dla pieszych czy drogi donikąd. Prezentują miejsca, o których krążą legendy lub stały się kanwą dowcipów. No i oczywiście obnażają pomyłki urzędników i przypadki nietrafionych inwestycji, które wzbudzają emocje zarówno mieszkańców, jak i kierowców.

Egzamin na prawo jazdy 2020. Sprawdź czy zdasz!

Pytanie 1 z 10
Widzisz taki znak, czy możesz skręcić w prawo w najbliższą jezdnię?
Egzamin na prawo jazdy 2020. Sprawdź czy zdasz!
Pijany wypadł z samochodu