Więzienie

i

Autor: Pixabay Więźniowie zapłacą 20 złotych miesięcznie za korzystanie z urządzeń elektrycznych

Kryminalne

61-latka miesiącami terroryzowała sąsiadów i groziła, że ich pozabija. Usłyszała 7 zarzutów

2023-05-24 15:19

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku zatrzymali 61-latkę, która miesiącami terroryzowała swoich sąsiadów. Kobieta groziła, że ich pozabija, a mieszkania spali. Sąd zastosował wobec agresorki środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Horror trwał od marca tego roku. Sytuacja w jednym z budynków wielorodzinnych wyglądała bardzo groźnie, a mieszkańcy obawiali się o swoje życie i zdrowie oraz o mieszkania. 61-latka groziła sąsiadom, że ich zabije. Za każdym razem trzymała nóż w ręku, groziła też podpaleniem mieszkań.

20 maja kolejny raz zaatakowała jednego z sąsiadów, grożąc mu nożem i rzucała łatwopalną cieczą w butelce w drzwi jego mieszkania, krzycząc, że je spali. Dodatkowo okazało się, że ukradła swojej znajomej kartę bankomatową i przy jej użyciu dokonała zapłaty na kwotę ponad 300 zł.

Agresorka wyzywała sąsiadów, rzucała w nich słoikami, powodując u jednej z lokatorek budynku rany ręki. Zakłócała również spokój i porządek, łamała wszystkie zasady współżycia lokatorskiego. Została zatrzymana i osadzona w policyjnej celi do wyjaśnienia sprawy.

Policjanci zabezpieczyli dowody przeciwko niej, przesłuchali zarówno pokrzywdzonych, jak i świadków wydarzeń. 61-latka usłyszała siedem zarzutów, w tym kierowania gróźb karalnych, kradzież karty bankomatowej oraz uszkodzenia ciała. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec kobiety środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Jak się okazało, już wcześniej popełniała przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, za co była karana.

16- letni Mateusz odpowiada za zabójstwo ojca