Znana sieć handlowa wkracza do Olsztyna. Wiadomo, w którym miejscu powstanie pierwszy sklep

i

Autor: Materiały prasowe Dino

Biznes

Znana sieć handlowa wkracza do Olsztyna. Wiadomo, w którym miejscu powstanie pierwszy sklep

2024-03-20 12:01

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo znana sieć handlowa wkroczy do Olsztyna. Obecnie czeka na wydanie zgody na budowę obiektu handlowo-usługowego, który musi wydać urząd miasta. Gdy już go otrzyma, droga będzie otwarta. O jakiej marce mowa i gdzie mógłby stanąć pierwszy sklep? Odpowiedź w artykule poniżej.

Dino wkracza do Olsztyna. Gdzie powstanie pierwszy sklep?

Dino to ogólnopolska i jedna z najprężniej rozwijających się sieci w segmencie średniej wielkości supermarketów. Obecnie posiada w całej Polsce ponad 2 tys. sklepów. Już wkrótce może pojawić się ich pierwszy sklep w stolicy Warmii i Mazur. Jak informuje tko.pl, w lipcu ubiegłego roku spółka złożyła do Urzędu Miasta w Olsztynie wniosek o wydanie zgody na budowę obiektu handlowo-usługowego. Musi jednak uzupełnić dokumenty o braki formalne, a gdy już to się stanie, to nic nie stanie na przeszkodzie otwarcia pierwszego w mieście lokali tej marki.

Budynek stanąłby na Pieczewie, gdzie obecnie znajdują się tereny zielone – na skrzyżowaniu ulic Kubusia Puchatka oraz Królewny Śnieżki. Znajdują się tam domy jednorodzinne i bloki mieszkalne. Jednak jest też duża konkurencja, bo nieopodal zlokalizowana jest Stokrotka, w niedalekiej przyszłości ma tam powstać Aldi.

Znana sieć handlowa wkracza do Olsztyna. Wiadomo, w którym miejscu powstanie pierwszy sklep

i

Autor: Google Street View Miejsce, w którym ma powstać sklep Dino

Sieć Dino w 2023 r. otworzyła 250 nowych sklepów w całej Polsce

Pierwsze sklepy marki Dino powstały w 1999 r. na terenie województwa wielkopolskiego. Obecnie sieć ma ponad 2400 sklepów w kraju. Tylko w ubiegłym roku otwarto 250 nowych lokali. Obecnie jest jedną z najszybciej rozwijających się spółek handlowych w kraju.

W województwie warmińsko-mazurskim również można znaleźć ich lokale. Znajdują się one m.in. w podolsztyńskich miejscowościach takich jak Jonkowo, Stawiguda, Gietrzwałd czy Barczewo, a także m.in. w Ostródzie, Piszu, Lubawie oraz Mikołajkach.

Świąteczne zakupy w Niemczech. Czy to się opłaca?

W Olsztynie powstaje nowy park handlowy. Prace idą pełną parą. Inwestor pokazał nowe zdjęcia z budowy!