Rozpoznasz miejsce w Olsztynie po opisie? Maksymalną liczbę punktów zdobędą tylko znawcy [QUIZ]

i

Autor: Monika Smolik

Quiz

Zgadnij, o jakie miejsce w Olsztynie chodzi. My podajemy krótki opis, ty zaznaczasz odpowiedź! [QUIZ]

2024-05-28 15:57

Olsztyn to miasto, w którym mieszka około 170 tys. mieszkańców. Można tam znaleźć wiele miejsc, które chętnie odwiedzają nie tylko olsztynianie, ale także turyści. Plaża miejska, galerie handlowe czy plac Jana Pawła II to lokalizacje, które zna każdy. Jednak stolica Warmii i Mazur skrywa wiele innych kultowych czy tajemniczych miejsc. Znasz je? Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie.

Olsztyn ma wiele kultowych miejsc. Znasz je?

W Olsztynie nie brakuje kultowych miejsc, które zna nie tylko każdy mieszkaniec miasta, ale również wielu turystów. Stolica Warmii i Mazur przyciąga także wielu studentów, dzięki którym niektóre nazwy potoczne weszły do języka codziennego. Chyba każdy miał okazję odwiedzić m.in. plażę miejską nad jeziorem Ukiel, Zamek Kapituły Warmińskiej, plac Jana Pawła II, przy którym znajduje się obecny ratusz, a także starówkę. W mieście nie brakuje również charakterystycznych zabytków i kultowych miejsc, m.in. w lesie miejskim czy na Starym Mieście.

Znasz dobrze Olsztyn? Sprawdź, czy rozpoznasz te miejsca po opisie

Jeśli uważasz, że znasz bardzo dobrze Olsztyn, a nawet tajemnicze i zapomniane miejsca nie są Ci obce, koniecznie wypełnij nasz quiz. Maksymalną liczbę punktów zdobędą tylko prawdziwi znawcy i miłośnicy Olsztyna!

Rozpoznasz miejsce w Olsztynie po opisie? Maksymalną liczbę punktów zdobędą tylko znawcy [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Kamienica Naujacka to secesyjna budowla zachwycająca bogactwem fasadowych zdobień i dekoracyjnych rozwiązań architektonicznych. Mieści się tam instytucja:
Eska Summer City Olsztyn. Impreza na starówce!!

To najstarszy wieżowiec w Olsztynie. Od początku nazywany był pechowym [ZDJĘCIA]