PIT

i

Autor: pexels.com PIT

Zmienią się kryteria rekrutacji do pracy. Co będzie brane pod uwagę?

2020-09-23 8:08

Rząd wprowadzi zerowy PIT dla młodych na stażach i praktykach. Zmienić się mają również kryteria rekrutacji do pracy. O nowych pomysłach poinformował premier Mateusz Morawiecki. Jego zdaniem, ma to wesprzeć utalentowanych młodych ludzi i zachęcić ich do pracy w administracji publicznej. O szczegółach czytaj na ESKA Olsztyn.

Zerowy PIT dla młodych na stażach i praktykach

Zerowy PIT dla osób do 26. roku życia w chwili obecnej obowiązuje w przypadku umów o pracę i zlecenia. Niebawem ma się to zmienić. Zerowy PIT obejmie również stażystów i praktykantów. O szczegółach opowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas Gali Liderów Innowacji GovTech Polska. - Wdrożyliśmy korzystne rozwiązania dla młodych ludzi - #BezPITdlaMłodych. Dołożymy do tego też zerowy PIT dla stażystów, żeby zwiększyć ich motywację finansową do pracy. - oświadczył.

Czytaj też: Gdzie spadnie najwięcej śniegu? Prognoza pogody na listopad, grudzień i styczeń

Jak tłumaczył Morawiecki, rząd chce wspierać utalentowanych młodych ludzi, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności i zdobywać wiedzę podczas staży w administracji publicznej. Dlatego przygotowany został tzw. Program Młodych Liderów.

Nowe kryteria podczas rekrutacji do pracy

Oprócz zwolnienia z podatku PIT dochodów ze staży i praktyk rząd chce również zmienić kryteria rekrutacji do pracy. Podczas rekrutacji na staże w administracji publicznej pod uwagę mają być brane nie tylko oceny, ale również zainteresowania młodych osób, ich hobby, czy osiągnięcia społeczne i artystyczne. - Chcę zaanonsować kilka dodatkowych impulsów. Po pierwsze chcemy nie tylko patrzeć na oceny w procesie rekrutacyjnym, ale też na zainteresowania i doświadczenie społeczne. To bardzo wartościowe. - podkreślił premier.

Czy sprawdziłbyś się w pracy w wojsku? Pytania mogą zaskoczyć!

Pytanie 1 z 20
Sądami wojskowymi są:
ESKA XD #002