Zdrowie Pod Kontrolą w Olsztynie

i

Autor: materiał organizatora Zdrowie Pod Kontrolą w Olsztynie

Zdrowie Pod Kontrolą. Zbadaj się przy okazji wypadu do centrum [AUDIO]

2022-05-13 9:00

W weekend w Warmińskiej Aurze odbędzie się największa w regionie i ciesząca się wyjątkowym zainteresowaniem akcja poświęcona profilaktyce zdrowotnej pod hasłem „Zdrowie pod Kontrolą”. To unikalna okazja, aby w ciągu jednego dnia wykonać ważne badania kontrolne i to zupełnie bezpłatnie.

ZDROWY KOKTAJL KASI WĘSIERSKIEJ [ASMR] | ESKA XD - Fit vlog #48

Zdrowie Pod Kontrolą

Koordynatorem wydarzenia jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Olsztyn, działające przy Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UWM. Tym razem akcja będzie miała wymiar dwudniowy i odbędzie się w dwóch miejscach. Seria bezpłatnych badań rozpocznie się w piątek przed Galerią Warmińską, w sobotę swoim zasięgiem obejmie również Aurę.

Przed wejściem głównym do Galerii Warmińskiej, w piątek (13 maja) w godzinach 11-17, w specjalnym spirobusie będzie można skontrolować stan swojego układu oddechowego. W tym samym terminie będzie można wykonać także oddać krew w punkcie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W sobotę 14 maja panie będą mogły wykonać mammografię w mammobusie – mówi koordynatorka akcji Maria Smolińska z olsztyńskiego oddziału IFMSA Polska. Z badań mammograficznych mogą skorzystać wszystkie ubezpieczone kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały bezpłatnej mammografii w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi i wcześniej nie chorowały na raka piersi. Nie ma znaczenia adres zamieszkania. Na badanie nie trzeba się wcześniej zapisywać, nie jest też potrzebne zaproszenie ani skierowanie.

Posłuchaj: o akcji Zdrowie Pod Kontrolą mówi Maria Smolińska z olsztyńskiego oddziału IFMSA Polska

Jak dobrze znasz popularne polskie seriale? QUIZ

Pytanie 1 z 10
"Stulecie Winnych": z jakiej miejscowości pochodzi tytułowa rodzina?
Stulecie Winnych

W sobotę zbadaj się w Aurze

14 maja w galerii można będzie skorzystać aż z kilkunastu różnych badań i porad medycznych. Na poziomie +2 przy windzie panoramicznej i w ciągach komunikacyjnych zostaną ustawione dedykowane stanowiska medyczne. Będzie można wykonać takie badania jak: pomiar glikemii, pomiar ciśnienia, pomiar wydychanego CO, badanie EKG oraz USG. Prowadzone będą także konsultacje dietetyczne, dermatologiczne i farmaceutyczne. W ramach promocji profilaktyki onkologicznej dostępne będą stoiska, przy których można nauczyć się samobadania piersi i jąder oraz zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Prowadzone też będą pokazy pierwszej pomocy. Udostępniony zostanie również analizator składu ciała TANITA. Wszyscy chętni będą mogli także wysłuchać prelekcji ekspertów, które będą prowadzone na scenie na poziomie +1 w strefie gastronomicznej. Dla najmłodszych nie lada atrakcją będzie Szpital Pluszowego Misia, w którym dzieci leczą lalki i pluszaki.

Zdrowie Pod Kontrolą w Olsztynie

i

Autor: materiał organizatora Zdrowie Pod Kontrolą w Olsztynie

Akcja odbędzie się w sobotę 14 maja w godz. 11-17 w Aurze na poziomie +2 przy windzie panoramicznej i w ciągach komunikacyjnych oraz na poziomie +1 w strefie gastronomicznej. Wydarzenie ma wsparcie Eski.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy