Warmińsko-mazurskie: Prognoza pogody na weekend 10-12 wrzesień 2021

i

Autor: pexels.com - Burak Kebapci Warmińsko-mazurskie: Prognoza pogody na weekend 10-12 wrzesień 2021

W niedzielę ZAŁAMANIE POGODY na Warmii i Mazurach! IMGW zapowiada burze z gradem

2021-09-10 10:00

Po słonecznym początku września czeka nas zmiana pogody. W piątek i sobotę na zachodzie, a w niedzielę na obszarze całego kraju będzie padał deszcz, mogą pojawić się burze. Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał także dla całego województwa warmińsko-mazurskiego. Prognoza pogody na weekend w artykule poniżej.

Weekend przyniesie nam stopniową zmianę pogody. Na Warmii i Mazurach słońcem i wysoką temperaturą sięgającą nawet 26 stopni Celsjusza będziemy cieszyć się do soboty włącznie. Od niedzieli załamanie pogody. Ma być więcej chmur, a nawet burze z gradem, przed którymi ostrzegają synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje od niedzielnego poranka aż do poniedziałku.

Prognoza pogody na weekend na Warmii i Mazurach. W niedzielę burze z gradem

W piątek 10 września niebo bezchmurne, temperatura maksymalna wyniesie do 26 stopni Celsjusza. Wiatr słaby, na ogół południowy. Równie pogodnie będzie w sobotę 11 września. - Początkowo bezchmurnie lub zachmurzenie małe, później stopniowo wzrastające do umiarkowanego i dużego. Wieczorem na zachodzie regionu możliwe przelotne opady deszczu lub burza z opadem do 20 mm. Temperatura maksymalna od 23°C do 26°C. Wiatr słaby, w ciągu dnia także umiarkowany, na ogół południowo-zachodni. W razie burz na zachodzie – porywy wiatru do 70 km/h - informują synoptycy.

CZYTAJ TEŻ: Pogoda na październik 2021. PIERWSZE OPADY ŚNIEGU już jesienią? Zobacz długoterminową prognozę pogody

Niedziela już niestety gorsza. - Zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu i burze lokalnie z opadami deszczu do 15 mm. Temperatura maksymalna od 23°C do 25°C. Wiatr na ogół umiarkowany, zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h - podaje IMGW.

Rozkopane centrum Olsztyna, tędy pojadą tramwaje

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl