Wypadek w Mrocznie. Pijany kierowca zdemolował ogrodzenie posesji. Dwie osoby ranne [ZDJĘCIA]

2022-04-28 11:00

Niebezpieczny wypadek w Mrocznie w powiecie nowomiejskim. Kierujący mercedesem nie dostosował prędkości jazdy do warunków ruchu, w wyniku czego wywrócił pojazd, wypadł z drogi i zaparkował nim na prywatnej posesji, uszkadzając ogrodzenie. Ranne zostały dwie osoby.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (24 kwietnia) tuż przed godziną 6.00. Policjanci otrzymali wówczas zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Mroczno samochód wjechał w posesję. - Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce okazało się, że w aucie nie było żadnych osób. Strażacy ochotnicy udzielali pomocy medycznej pasażerowi, który znajdował się w pobliżu auta. W wyniku podjętych przez policjantów i ochotników PSP czynności przeszukano okoliczny teren i ustalono miejsce pobytu pasażerów pojazdu, jeden z nich wymagał hospitalizacji - informuje nidzicka policja.

Działania policjantów doprowadziły także do ustalenia kierującego mercedesem 26-letniego mieszkańca powiatu działdowskiego. Mężczyzna został zatrzymany. Przeprowadzone badania potwierdziły, że w chwili zdarzenia znajdował się w stanie nietrzeźwości. Pobrano od niego krew do dalszych badań.

- Jakby tego było mało kierujący czynu tego dopuścił się w przeciągu 5 lat od obycia kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwo, tj. spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości - dodaje policja.

W sprawie zarzuty karne usłyszał także jeden z pasażerów auta. 17-letni mieszkaniec powiatu działdowskiego odpowie za posiadanie amfetaminy, którą policjanci znaleźli w rozbitym samochodzie. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia będą teraz wyjaśniane w prowadzonym przez policjantów dochodzeniu.

Nidzica. Policjant uratował 4-latkę, która zadławiła się cukierkiem