Wypadek na DK 65. Autobus szkolny zderzył się z ciężarówką. Wiózł 27 dzieci

i

Autor: pexels.com/ zdjęcie ilustracyjne

Wypadek na DK 65. Autobus szkolny zderzył się z ciężarówką. Wiózł 27 dzieci

2021-11-18 11:12

Chwile grozy przeżyły dzieci podróżujące szkolnym autobusem. Na drodze krajowej numer 65 w rejonie miejscowości Babki zderzył się on z ciężarówką. Dzięki reakcji kierowcy ciężarowego stara w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. O szczegółach czytaj w artykule poniżej.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w środę (17 listopada) około godziny 13.20 na drodze krajowej nr 65 w rejonie miejscowości Babki w gminie Gołdap. Autobus szkolny zderzył się z ciężarówką.

— Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu, kierowca wiozący dzieci wyjeżdżał z miejscowości Dzięgiele (droga podporządkowana) w kierunku miejscowości Babki. Na skrzyżowaniu obu dróg z drogą krajową nr 65 wymusił pierwszeństwo ciężarówce jadącej od Olecka do Gołdapi. Dzięki czujności i odpowiedniej reakcji 30-letniego kierowcy ciężarówki nie doszło do tragedii. Mężczyzna widząc zachowanie 51-letniego kierowcy autobusu skręcił w drogę boczną, dzięki czemu doszło jedynie do otarcia się obu pojazdów. Gdyby tego nie zrobił wjechałby wprost w bok autosana, którym w tym czasie podróżowało 27 dzieci. Na szczęście nikomu nic się nie stało — poinformowała mł. asp. Anna Barszczewska, oficer prasowa gołdapskiej policji.

Przeprowadzone badanie na stan trzeźwości wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Z uwagi na to, że nie było to pierwsze zdarzenie 51-latka z udziałem autobusu, funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy i sporządzili wobec niego wniosek o ukaranie do sądu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sedno Sprawy - Ryszard Terlecki