Karambol na S16. Droga była zablokowana przez kilka godzin [ZDJĘCIA]

2020-11-20 7:00 agada

Przez kilka godzin całkowicie zablokowana była droga ekspresowa nr 16 między węzłem Olsztyn-Jaroty a węzłem Olsztyn-Pieczewo. Zderzyły się tam cztery samochody osobowe. Jaka była przyczyna wypadku? O szczegółach zdarzenia przeczytasz w artykule na ESKA Olsztyn.

Elbląg: Wjechał pod prąd na S7

Karambol czterech aut miał miejsce w czwartek (19 listopada) po godzinie 16.00. Na skutek zdarzenia droga została całkowicie zablokowana. Jak się okazało, wszystkie pojazdy zderzyły się w pobliżu unieruchomionego na poboczu ze względu na awarię samochodu ciężarowego wraz z naczepą. Widoczność znacząco ograniczały kłęby dymu wydobywające się spod maski auta.

- Wstępne ustalenia policji wskazują na to, że kierowca ciężarowym dafem (tzw. laweta) widząc chmurę dymu wytracił znacznie prędkość. Na tył ciężarowego dafa najechał kierujący nissanem i w efekcie tzw. domina na tył poprzedzających pojazdów uderzyli jeszcze kierujący osobowym audi i peugeotem. - informuje podkom. Rafał Prokopczyk, oficer prasowy KMP w Olsztynie.

Pojazdami uczestniczącymi w zdarzeniu podróżowało łącznie 5 osób. Do szpitala przetransportowana została pasażerka osobowego nissana. - Z uwagi na obrażenia kobiety skutkujące jej rozstrojem zdrowia powyżej 7 dni zdarzenie zakwalifikowane zostało jako wypadek drogowy. - dodaje. podkom. Prokopczyk.

Utrudnienia w miejscu wypadku trwały do późnego wieczora, ponieważ do usunięcia uszkodzonych pojazdów niezbędne było wykorzystanie specjalistycznych holowników. Z pojazdów wyciekły płyny eksploatacyjne, których całkowite usunięcie zajęło służbom drogowym kilka godzin.