WOŚP Olsztyn szykuje się na finał [AUDIO, ZDJĘCIA]

2022-01-24 18:09

30. jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę. W Olsztynie działają trzy sztaby. Związek Stowarzyszeń „Razem w Olsztynie” zadeklarował orkiestrową gotowość.

WOŚP - ESKA licytacja G20

Już w najbliższą niedzielę, 30.01.2022 r., odbędzie się 30.finał WOŚP pod hasłem "Przejrzyj na oczy". Celem zbiórki jest zakup sprzętu, który pozwoli zapewnić najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Każdy finał to wielkie emocje, tym bardziej się cieszymy, że nie brakuje chętnych do współpracy, że nie brakuje wolontariuszy – mówi szefowa olsztyńskiego sztabu Monika Falej. - ten finał wyróżnia to, że gramy dla okulistyki. Oprócz programu, dziś prezentujemy też „złotą puszkę”, na której podpisze się cały sztab. Pucha trafi na aukcję i mam nadzieję, ze przyniesie duży wkład do zbiórki.

Posłuchaj: z szefową jednego z olsztyńskich sztabów WOŚP Moniką Falej rozmawiał Jan Rogalewski.

W niedzielę niemal na każdym kroku będziemy mogli wesprzeć orkiestrę wrzutą do puszki. Z kolei olsztyńskich wolontariuszy wspierać będą firmy taksówkarskie.

Posłuchaj: Sławomir Kałwianiec, koordynator przewozów taksówkarskich rozmawia z Janem Rogalewskim

W Olsztynie granie z WOŚP odbędzie się na starówce, w Galerii Warmińskiej oraz Aurze, w Kortowie i w CRS Ukiel. Na scenie staromiejskiej zagrają: Małpi Pył, Joy Forest, Czyści jak łza, Pull the wire, Czarek Kuczyński z zespołem Brylanty & Bażanty,  Romantycy Lekkich Obyczajów i Enej. 

QUIZ. To samo brzmienie, inne znacznie - rozpoznaj słowa, które brzmią tak samo, choć oznaczają co innego!

Pytanie 1 z 23
Śniegu zimą lub w miseczce na śniadanie:

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy