wydarzenia

WOŚP 2024 Olsztyn. 11. edycja biegu „Policz się z cukrzycą”

2024-02-02 15:42

Każdemu Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy towarzyszy masa ciekawych wydarzeń. Jedną z takich imprez w Olsztynie jest cykliczny bieg „Policz się cukrzycą”. Po raz 11. mieszkańcy mogli wesprzeć orkiestrowe granie, przebiegając symbolicznie kilometrową trasę.

W niedzielę 28 stycznia z okazji 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Parku Podzamcze na olsztyńskiej Starówce odbyła się 11. odsłona biegu „Policz się z cukrzycą”. Każdy mieszkaniec, który wsparł akcję symbolicznym wrzutem do puszki, mógł odebrać numerek i przebiec 1-kilometrową trasę po malowniczym parku. Biegów było kilka, a chętnych nie brakowało. W tej charytatywnej akcji wzięło udział kilkadziesiąt osób, a na linii startu nie zabrakło zarówno dzieci, jak i starszych.

- To już 11. edycja biegu „Policz się z cukrzycą” jeżeli chodzi o Olsztyn. Kiedyś ten bieg odbywał się na trasie z Ratusza do Szkoły Podstawowej nr 15, ale później pojawiła się pandemia i wiadomo jak było. Kontynuujemy tą tradycję teraz w takiej formie symbolicznej kilometrowej trasy w olsztyńskim Parku Podzamcze, także gramy, bo lubimy po prostu - mówi Mateusz Kownacki, współorganizator biegu „Policz się z cukrzycą”. - Jest tu fajna atmosfera. Są tutaj ludzie ze społeczności biegowej, ale też przechodnie, którzy po prostu spontanicznie do nas dołączają. Co więcej, ci którzy pobiegli raz mają apetyt na więcej. Myślę, że ta formuła się super sprawdza. Zapraszamy za rok! – dodaje Mateusz Kownacki.

Posłuchaj: Oskar Biedrzyński rozmawia z Mateuszem Kownackim, współogranizatorem biegu "Policz się z cukrzycą"
Posłuchaj: Oskar Biedrzyński rozmawia z uczestnikami biegu "Policz się z cukrzycą"

Quiz. Jak dobrze pamiętasz polskie przeboje po 2000 roku? Test dla największych fanów!

Pytanie 1 z 10
Piotr Kupicha w przeboju „Jak anioła głos”, pochodzącym z debiutanckiej płyty grupy Feel pt. „Feel” z 2007 roku, śpiewa, że jego dobytek to: