wydarzenia

Wielkie otwarcie wrotkowiska w hali Urania w Olsztynie. Wstęp na imprezę bezpłatny!

2024-04-26 12:17

Lodowisko przy Hali Urania, które służyło mieszkańcom Olsztyna podczas sezonu zimowego, zaprezentuje się od maja w nowej letniej odsłonie – wrotkowiska. Kiedy odbędzie się oficjalne otwarcie obiektu? Jakie atrakcje zaplanowano? Szczegóły poniżej.

Już w najbliższą niedzielę, 28 kwietnia odbędzie się wielkie, oficjalne otwarcie wrotkowiska w hali Urania w Olsztynie. Impreza potrwa od godziny 13.00 do 18.00. 

– Nasze lodowisko w tym roku odwiedziło prawie 29 000 osób. Korzystali z niego uczniowie olsztyńskich szkół, dzieci, młodzież, dorośli oraz całe rodziny. Cieszy nas zainteresowanie Olsztynian aktywnym spędzaniem czasu na świeżym powietrzu i mamy nadzieję, że propozycja wrotkowiska również przypadnie mieszkańcom oraz turystom do gustu – informuje Zbigniew Trzoska, prezes Spółki Hala Olsztyn.

Wielkie otwarcie wrotkowiska w hali Urania w Olsztynie

Otwarcie zewnętrznego wrotkowiska to nie jedyna atrakcja czekająca w niedzielę. Hala Olsztyn zaprasza na wydarzenie, jakiego jeszcze w mieście nie było. Wraz z partnerem – Parkiem Rozrywki Bartbo, udostępnia płytę Areny Głównej wszystkim miłośnikom aktywności na wrotkach, rolkach, hulajnogach czy deskorolkach.

Organizatorzy zapraszają z własnym sprzętem sportowym. W tym dniu ruszy również wypożyczalnia, z której będzie można skorzystać podczas imprezy, a na stałe będzie dostępna w godzinach pracy wrotkowiska. W trosce o bezpieczeństwo zalecane jest zabranie kasków ochronnych oraz ochraniaczy.

Na uczestników Wielkiego Otwarcia Wrotkowiska czekać będzie specjalna oprawa muzyczna i świetlna. Gościnnie pokaz przygotuje szkółka Roll Masters. Chętni będą mogli również wziąć udział w ich warsztatach.

Tego dnia jazda na wrotkach będzie możliwa zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny.

– Wielkie Otwarcie Wrotkowiska ma zachęcić Olsztyniaków do rodzinnego aktywnego spędzania czasu, kształtowania sportowego ducha. Ma to być czas dobrej zabawy oraz integracji społecznej – dodaje Magdalena Siedlecka, specjalistka ds. imprez sportowych i komercyjnych.

Hala Urania w Olsztynie w końcu otwarta. Tłumy przybyły na Galaktyczny Benefis