Wieliczki. Mężczyzna bił psa w parku. Przerażające nagranie trafiło do sieci [WIDEO 18+]

2022-06-15 12:53

"Stowarzyszenie Cztery Łapy Olecko - adopcje psów i kotów" opublikowało na Facebooku drastyczne nagranie, na którym starszy mężczyzna znęca się nad psem. Zauważyli je również policjanci z Olecka. Już kolejnego dnia ustalili tożsamość mężczyzny i nie czekając na oficjalne zawiadomienie w tej sprawie, zatrzymali 64-latka.

Do zdarzenia doszło w jednym z parków na terenie gminy Wieliczki (powiat olecki). Mężczyzna znęcał się nad psem, szarpiąc go i uderzając. Wszystko zostało nagrane przez świadka zdarzenia. W niedzielę (12 czerwca) późnym wieczorem filmik pojawił się na Facebooku "Stowarzyszenie Cztery Łapy Olecko - adopcje psów i kotów". Zauważyli go również policjanci z Olecka i nie czekając na oficjalne zgłoszenie, postanowili zająć się sprawą. Już w poniedziałek rano (13 czerwca) funkcjonariusze ustalili tożsamość mężczyzny. Okazał się nim 64-letni mieszkaniec gminy Wieliczki. Został zatrzymany.

W środę (15 czerwca) mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Olecku postanowił o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu posiadania wszelakich zwierząt. Za powyższy czyn grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Wieliczki. Znęcał się nad psem. 64-latek został zatrzymany