Wichury i burze z gradem na Warmii i Mazurach. IMGW wydało ALERTY DRUGIEGO STOPNIA!

i

Autor: pixabay.com Wichury i burze z gradem na Warmii i Mazurach. IMGW wydało ALERTY DRUGIEGO STOPNIA!

Wichury i burze z gradem na Warmii i Mazurach. IMGW wydało ALERTY DRUGIEGO STOPNIA!

2022-05-20 13:50

Przed nami bardzo niebezpieczna pogoda. Synoptycy zapowiadają gwałtowne burze z silnym deszczem oraz wichury z porywami wiatru do 90 km/h. IMGW wydało ostrzeżenia dla niemal całej Polski, w tym dla województwa warmińsko-mazurskiego. Szczegóły poniżej.

Po ciepłym piątku czeka nas załamanie pogody. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla niemal całej Polski przed wichurami oraz niebezpiecznymi burzami z gradem. W województwie warmińsko-mazurskim od sobotniego poranka obowiązuje alert drugiego stopnia przed silnym wiatrem. - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu i północnego zachodu - informują synoptycy.

W dwóch powiatach - działdowskim oraz nowomiejskim - dodatkowo wydane zostało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h, lokalnie do 85 km/h. Miejscami możliwy grad - alarmuje IMGW. Burze mogą pojawić się w nocy z piątku na sobotę.

HIGH LEAGUE, FORMA NA LATO, KASA NA KOMUNIĘ, GALANTIS vs ROXETTE | ESKA XD #049